Saadet Partisi'ndeki kriz aile saadetini de bozar mı?

Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun oğlu Ömer Karamollaoğlu'nun, kongre için kazan kaldıran Oğuzhan Asiltürk’ün kızı Şeyma Karamollaoğlu ile evli olduğu öğrenildi. Çiftin çocukları da var.

Saadet Partisi'ndeki kriz aile saadetini de bozar mı?

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Saadet Partisi içerisinde kurultay ateşini yaktı.

Oğuzhan Asiltürk yaptığı açıklamada, "Güçlü bir Saadet Partisi teşkilâtı oluşturmak ve yukarıda durumlarını anlattığım gençleri, Millî Görüşe kazandırmak için, benim gözetimimde, geniş istişarelerle bir liste hazırlanacak ve kongre başkanlığına sunulacak. Rabbimiz hayırlı hizmetler yapmalarını nasip eylesin" ifadesini kullanarak SP içerisinde yeni bir liste hazırlayacağı ve kurultay kazanını kaldırdığını duyurdu.

Erdoğan ile sık sık buluşan Asiltürk'ün çıkışı başta genel başkan Temel Karamollaoğlu olmak üzere Saadet Partisi yöneticilerini şaşkına çevirdi. Böyle bir çıkış beklemeyen Saadet Partililer, ‘Biz de sosyal medyadan öğrendik’ dediler.

Öte yandan Asiltürk ile kazan kaldırdığı Karamollaoğlu arasında yakın akrabalık ilişkisi de var.

HaberTürk yazarı Muharrem Sarıkaya o ilişkiyi şöyle anlattı:

"(...) Son seçimde Saadet Partisi'nin Millet İttifakı ile işbirliği yapması gerektiğini en çok savunan Oğuzhan Asiltürk, son dönem bu düşüncesinden vazgeçip, partinin Cumhur İttifakı saflarında yer alması gerektiğini savunmaya başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, önce evinde ziyaret ettiği, sonrasında da Külliye’de de kabul ettiği Asiltürk, önceki gün ardı sıra attığı tweet ile SP’de kongre sürecini başlatmak istedi.

Bu durum SP lideri Temel Karamollaoğlu’nun, “Açıklamalar Oğuzhan beyi bağlar. Parti içi meselelerimizi kamuoyunda tartışmayı doğru bulmuyorum” tepkisine neden oldu.

Asiltürk’ü ziyaret edip, konuyu görüşeceğini de belirtti.

KARAMOLLAOĞLU’NUN GELİNİ

Bunu söylerken sanmayın ki birbirlerine çok uzaklar.

Aslında SP’de kimse bir diğerine uzak değil, hatta öyle bir durum ki bir zamanların üst yöneticilerinin hemen hepsi çocukları birbirleri ile evlendiği için dünür olmuş durumda.

Bu Karamollaoğlu ve Asiltürk için de geçerli…

Karamollaoğlu’nun oğlu Ömer Karamollaoğlu, Asiltürk’ün kızı Şeyma Karamollaoğlu ile evli.

Çiftin çocukları da var.

SP’nin etkin isminin dediği gibi her ikisi de aynı torunu seviyor, dolayısıyla kavga etmeleri kolay değil.

Hatta twitter hesabında da görüldüğü gibi partide öyle zamanlar olmuş ki, babası Asiltürk yerine, Başdanışmanı olduğu Genel Başkanı, kayınpederi Karamollaoğlu’nun yanında saf tutmuş.

Parti içindeki genel kanaat bunun bir noktada sonlanacağı.

Her iki kesim de Asiltürk’ün de parti içinde etkin gücünü reddetmiyor; Karamollaoğlu partiye hakim olsa da böyle bir çatışmadan her ikisinin de ağır yara alarak çıkacağını kabul ediyor.

Daha önemlisi ortada bir de torunlar duruyor…"