Sabah gazetesi ‘erken seçim tarihini’ sildi, sonra tekrar paylaştı

Hükümet gazetelerinden Sabah, erken seçim tarihi olarak 14 Mayıs'ı işaret etti. Haber gündem olunca, gazete o bölümü kaldırdı. Ancak bir süre sonra o tarihi tekrar ekledi.

featured

İktidara yakınlığı ile bilinen Sabah gazetesi, iki seçim senaryosu yayınladı. Buna göre, planlanan takvim olan 18 Haziran 2023 ve 14 Mayıs 2023 tarihleri işaret edildi. Erken seçim tarihi olarak 14 Mayıs’ın gösterilmesinin ardından kısa süre sonra ilgili bölüm haberden çıkarıldı. Ancak haberin yayılması üzerine tekrar eklendi.

“2023 yılının haziran ayında yapılması gereken cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçim sürecinin takvimi ortaya çıktı” denerek yapılan haberde, cumhurbaşkanlığı adaylıklarının 12 Nisan’da kesinleşeceği ve milletvekili listelerinin Yüksek Seçim Kurulu’na 20 Nisan’da teslim edileceği kaydedildi.

Muhalefetin erken seçime ‘Evet’ dememesi durumunda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Resmi Gazete’de yayımlanacak kararıyla seçime gidileceği belirtilen haberde şunlar kaydedildi:

“Muhalefet desteği sağlanmazsa cumhurbaşkanının kendi yetkisini kullanarak seçimleri öne çekmesi bekleniyor. Bu kararın en geç 13 Mart’a kadar verilip Resmi Gazete’de yayınlanması gerekiyor. Seçimin 14 Mayıs’ta yapılması halinde takvim 30 Mart’ta başlayacak, cumhurbaşkanlığı için adaylık gösterme süresi 4 Nisan’da sona erecek. 100 bin imza ile cumhurbaşkanlığına aday gösterme tarihi ise 8 Nisan.”

Sabah gazetesi ‘erken seçim tarihini’ sildi, sonra tekrar paylaştı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!