Sabah yazarı kampanyayı hedef aldı: ‘Şimdi alkışlayalım’ diyenler…

Sabah Gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, yurdun dört bir yanında vatandaşların koronavirüs salgını nedeniyle özverili şekilde çalışan sağlık çalışanlarını alkışlamalarından rahatsız oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın da çağrı yaptığı alkışlı destek gösterisi için 'Bir takım pisliklerin bu alkış kampanyasını nasıl sevinçle karşıladığını da buradan görüyor, izliyorum' diyen Babaoğlu, 'Şimdi alkışlıyoruz diyenler bir hafta sonra aynı saatte tencere tava çalarak başka şeyler istendiğinde pişman olurlar ama hadi neyse' dedi.

Sabah yazarı kampanyayı hedef aldı: ‘Şimdi alkışlayalım’ diyenler…

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Sabah gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile sağlık çalışanlarına Türkiye genelinde balkonlardan alkışlarla destek verilmesine tepki gösterdi.

Babaoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Bir takım pisliklerin bu alkış kampanyasını nasıl sevinçle karşıladığını da buradan görüyor, izliyorum..

Ben bu saat bilmemkaçta alkış vs. işlerini yutmam, katılmam da… bu kampanyaların nasıl kötüye kullanıldığını defalarca gördüm… gerekmedikçe dışarı çıkmayın, sağlık sistemini meşgul etmeyin, sağlıkçılara asıl destek budur…

Şimdi “alkışlıyoruz” diyenler bir hafta sonra aynı saatte tencere tava çalarak başka şeyler istendiğinde pişman olurlar ama hadi neyse…”

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER YAĞDI

Haşmet Babaoğlu’nun sağlık çalışanlarına gösterilen minnettarlıktan rahatsız olması ve olayı başka yönlere çekerek çarpıtmasına sosyal medyadan tepkiler yağdı. Babaoğlu’nun açıklamasıyla tüm vatandaşlara alkış çağrısı yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı da hedef almış olması dikkat çekti.

SAĞLIK BAKANI ‘ÜST ÜSTE ÜÇ GÜN ALKIŞLAYALIM’ DEMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca “Alkışlayalım’ Ne kadar alkışlasak azdır’ Bugün saat 14.00’te Meclis’teki konuşmamda milletimin temsilcilerini özverili sağlık çalışanlarımızı alkışlamaya davet ettim. Şimdi tam 21.00’de milletimizi, bu alkış sesini Türkiye çapında, balkonlardan yükseltmeye davet ediyorum” diyerek çağrıda bulunmuştu. Koca, alkıştan sonra yaptığı açıklamada da “SAAT 21.00 ALKIŞI İÇİN SAĞ OL TÜRKİYE! Şehir şehir, ev ev çağrımıza uydun. Özverili sağlık çalışanlarımıza alkışınla güç verdin. Yarın, ertesi gün aynı saatte minnettarlığımızın sesi tekrar duyulsun! ÜST ÜSTE ÜÇ GÜN ALKIŞLAYALIM!” ifadelerini kullanmıştı.