Sabah yazarı Barlas’tan ‘VİP cuma namazı’ düzeltmesi

Sabah yazarı Mehmet Barlas, Beştepe'de Diyanet İşleri Başkanı'nın kıldırdığı cuma namazı için 'Hangi akla, mantığa ve vicdana sığıyor' demişti. Barlas bugünkü yazısında, o sözleri için eksik bilgi verdiğini belirterek 'VİP namaz değilmiş' dedi.

Sabah yazarı Barlas’tan ‘VİP cuma namazı’ düzeltmesi

Sabah gazetesinin başyazarı Mehmet Barlas dünkü köşe yazısında, Beştepe’de Diyanet İşleri Başkanlığı’nın düzenlediği ve “VİP cuma namazı” diye eleştirilen namaza tepki göstermişti.

Olayı “gaf” olarak niteleyen Barlas, “Beştepe’deki camide bir avuç insana açık cuma namazı kılınmıştı. Bütün topluma Cuma namazlarında feragat etmeleri zorlanmışken ve hatta camilere girilmesi bile yasaklanmışken, sadece özel davetlilerin katılacakları bir Cuma namazını organize etmek hangi akla, mantığa ve vicdana sığıyordu?” ifadelerini kullandı.

“Sorumlu kim?” diye soran Barlas, “Sonuçta sosyal medyada Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı hedef almayı hüner sayanlara gün doğmuş oldu. Sanki sadece özel davetlilere açık bu cuma namazını Erdoğan düzenlemişti… Oysa bu olayı Erdoğan ancak gerçekleştikten sonra duyacaktı” diye yazdı.

EKSİK BİLGİ VERMİŞİM

Barlas, bugünkü köşesinde, o sözleriyle ilgili bir düzeltme yayımladı. Barlas şöyle yazdı:

“Dünkü yazımda Beştepe camisindeki özel Cuma namazı hakkında eksik bilgi vermişim. Meğer bu Cuma namazı, genel olarak ertelenen Cuma namazlarının affını dilemek maksadı ile ve Ankara ilindeki 35 Müftü davet edilerek kılınmış. Yani bu “VİP Cuma”sı ya da benim söylemim ile “Bir avuç insana dönük Cuma namazı” veya “Özel davetliler için bir Cuma namazı” değilmiş… “