Sabah yazarı: Kemalist CHP’lilerde müthiş bir hareketlilik var

'Muharrem İnce'nin harekete geçmeyeceğini kimse söyleyemez' diyen Sabah yazarı Mahmut Övür, 'Çünkü şu sıralarda Kemalist CHP'lilerde müthiş bir hareketlilik var' iddiasında bulundu.

Sabah yazarı: Kemalist CHP’lilerde müthiş bir hareketlilik var

AKP’ye yakın Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, CHP içinde hareketlilik olduğunu iddia etti. Muharrem İnce’ye işaret eden Övür, “Hakiki CHP” için harekete geçmeyeceğini de kimse söyleyemez” iddiasında bulundu.

Övür’ün yazısının satır başları şöyle:

“(…) Kiralık vekiller konusu bugünlerde yeniden gündemde çünkü Kılıçdaroğlu, bu kez de ortada seçim falan olmamasına rağmen yeni kurulacak iki partiye de “milletvekili” vereceğini söyledi.
Kılıçdaroğlu gazetecilerin sorduğu; “Baskın erken seçimde İYİ Parti’ye yaptığınız gibi Gelecek Partisi ve Deva Partisi’ne de grup kurma desteği verir misiniz?” sorusuna aynen şöyle cevap veriyordu:
“Demokrasi için elbette veririz. Seçim barajının kaldırılmasını bu yüzden istiyoruz. Meclis’te her parti temsil edilmeli.”
Aslında demokrasi için denilse de gerçeği en iyi CHP’liler biliyor. Yıllardır Bayrakçı’nın dediği gibi “Sabah yüzde 25, akşam yüzde 25” oy hiç değişmiyor. Bu yüzden de her türlü siyaset mühendisliği mubah görülüyor.
Bir an milletvekili kiralamanın gerçekten demokrasi için yapıldığını düşünelim.
Peki, o zaman, farklı siyasi partiler zenginlikse CHP’ye daha yakın partilere yani sol bir partiye de aynı destek verilir mi?
Ya da şöyle soralım; yarın CHP’nin cumhurbaşkanı adayı olarak yüzde 30 oy alan Muharrem İnce parti kursa aynı demokrasi katkısı ona da verilir mi?
İnce, parti kurar mı kurmaz mı bilemem ama CHP kulislerinde, CHP’nin oyunu ilk kez “ittifak  olmadan yüzde 30’a çıkardığı hatta farklı kesimlerden oy alabileceği ciddi ciddi konuşuluyor.
Bana kalırsa Kılıçdaroğlu “Saray’a giden CHP’li” diyerek karizmasını çizdiği İnce’ye bırakın milletvekili vermeyi günahını bile vermez. Bu gerçeğe rağmen İnce’nin daha “Hakiki CHP” için harekete geçmeyeceğini de kimse söyleyemez.
Çünkü şu sıralarda Kemalist CHP’lilerde müthiş bir hareketlilik var.”