Düşünün Mehmet Barlas bile 'bu kadar olmaz' dedi!

Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas Albayrak’ın istifasının ardından uzun süre sessizliğini koruyan hükümet medyası ile holding medyasına tepki gösterdi. Barlas, “Bir kısım medyanın bu süredeki kararsızlığı ve habersizliği bir çeşit otosansüre konu kılması çok yanlıştı” İfadelerini kullandı.

Düşünün Mehmet Barlas bile 'bu kadar olmaz' dedi!

VERYANSIN TV 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifa mektubunun ardından TV'ler sessizliğe bürünmüş, gazeteler tek kelime etmemişti. 24 saatten fazla Türk Milleti'nin haber alma hakkını katleden "basın" büyük tepki çekti. 

Kendi gazetesi de bu sansüre katılan Sabah gazetesi yazarı Mehmet Barlas, Albayrak’ın istifasının ardından uzun süre sessizliğini koruyan hükümet medyası ile holding medyasını eleştiren bir yazı kaleme aldı. 

Barlas’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle: 

“Berat Albayrak beş yıl süren bakanlığında büyük hizmetler yaptı. Özellikle Enerji Bakanı olarak ileride Türkiye'yi ekonomik bağımsızlığa kavuşturacak adımlar atarak mesela Karadeniz'deki doğalgaz rezervinin bulunmasının yolunu açtı. Albayrak'ın istifası ile bu istifanın Cumhurbaşkanı tarafından kabulüne kadar geçen süre, Türk medyası için dramatik bir sınava konu oldu. Bir kısım medyanın bu süredeki kararsızlığı ve habersizliği bir çeşit otosansüre konu kılması çok yanlıştı.