Sabah yazarının 'gavur İzmir' isyanı: Bizi deprem değil bu yobazlık öldürecek!

Sabah yazarı Yüksel Aytuğ, İzmir depreminin ardından sosyal medyada yapılan provakatif yorumları eleştirdi.

Sabah yazarının 'gavur İzmir' isyanı: Bizi deprem değil bu yobazlık öldürecek!

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, İzmir depremi ardından "gavur İzmir" temalı yorumlara tepki gösterdi. Bu tarz çirkin paylaşımları görünce "dehşete düştüğünü" söyleyen Aytuğ şunları kaydetti:

Artık deprem konusunda söyleyecek sözüm kalmadı. Yıllardır deprem bilincini oluşturmak için bu köşede akıttığım mürekkebin her yeni felakette boşa gittiğini görmek beni kahrediyor.
9 katlı apartman yerle bir olmuş. Etrafındaki binaların ise camları bile kırılmamış. 'Deprem değil, bina öldürür' gerçeğini zihinlere kazımak için artık başka bir ilahi işarete gerek var mı?
Gelelim böylesi bir felaketten bile 'faydalanmaya' çalışan örümcek kafalara...

Sosyal medyada öyle rezil yorumlar okudum ki, bedenimi ve ruhumu depremden daha çok titretti. Asena Türk adıyla (muhtemelen sahtedir) yapılan yorumda şunları gördüm dehşetle: "İzmir Ege'de 6,8 deprem. Çok geçmiş olsun Müslüman halka. Ya Rabbi! İzmirliler gibi zinaya, nefsime değil, seccademe köle et beni. Amin...

Komutan Logar adlı kullanıcının Twitter'da paylaştığı video ise mide bulandırıcıydı: "İzmir'de, Bornova'da olan depremle ilgili önce oranın halkının kendine gelmesi lazım. Yani din yok, iman yok, namaz yok. Bu felaketi biraz da kendileri istemiş gibi oldu. Buradan Türkler, Müslümanlar sağ olsun diyeyim. Öbürlerine de ne olursa olsun, fark etmez yani..."

 
Marmara depreminde de böyle yapmışlardı. Depremin Gölcük'teki Donanma Komutanlığı'nın altında olduğunu söyleyip, ilahi cezadan söz etmişlerdi. Cami minaresinin, öğrencilerin oturduğu bekar evinin üzerine devrilmesini de aynı kafayla yorumlamışlardı.

Unutmayın ki, o İzmir, vatanıma ve dinime kastedenlere ilk kurşunun sıkıldığı şehirdir. Bizi deprem öldürmese de bu 'yobazlık' öldürecek...