Sabahattin Önkibar çok sert yanıt verdi: Bütün pisliklerini dökeceğim!

Eski MHP'li Cemal Enginyurt, "Önkibar'a saldırı oldu kınamadım. Çünkü fırsat bulsam ben döverdim" demişti. Sebahattin Önkibar'dan yanıt geldi.

Sabahattin Önkibar çok sert yanıt verdi: Bütün pisliklerini dökeceğim!

Canlı yayında Selçuk Özdağ’a yönelik saldırının MHP ile ilgili olmadığını savunan eski MHP'li, yeni Demokrat Partili Cemal Enginyurt, "Neden MHP kınamadı?" sorusuna gazeteci Sabahattin Önkibar örneği ile yanıt vermiş ve "Önkibar'a saldırı oldu kınamadım. Çünkü fırsat bulsam ben döverdim" demişti.

Haber Global yayınındaki bu sözler üzerine Sabahattin Önkibar'dan sert yanıt geldi.

Önkibar, sosyal medya hesabından "Meyhaneci Cemal Enginyur, abi deyip önümde eğildiğin günleri unuttun. Bütün pisliklerini dökeceğim" ifadelerini kullandı.

‘FIRSAT BULSAM BEN DÖVERDİM’

Enginyurt programda şu ifadeleri kullanmıştı:

"- MHP Genel Başkanı üç yaşındaki çocuğa ayağa kalkıp üç düğmesini ilikleyecek kadar saygın ve beyefendi kimliği olan bir insan hiç kimseyi dövün demez.

- 3 Kasım sonrasında sayın Şahin Ankara'da gazeteci (Zafer Şahin)  Yazılan çizilen, söylenen o kadar kötü sözler var ki... Sayın Şahin bir kişi dövüldü mü? Kavga edildi mi? Vuruldu mu? Hayır. 

- Kınamak… Kişi yapmadığı bir şeyden dolayı kınamaz. Şimdi Sabahattin Önkibar dayak yedi mesela… Kınamadım çünkü zaten fırsat bulsam ben döverdim…

- Şimdi neyi kınamasını bekliyorsunuz. Canım adam yalan yanlış ne kadar iftira varsa söylemiş... Önüne gelene hakaret etmiş... Devlet Bahçeli'ye her türlü hakareti etmiş. Eee biri de denk gelmiş kitapçı dükkanında dövmüş... Vay efendim sen niye kınamadın? 

- Ya sen adamın anasına babasına her şeyine varana kadar hakaret et. Yani şimdi bir empati yapın ya Allah aşkına ya..."

Enginyurt’un Sabahattin Önkibar için ‘Fırsat bulsam ben döverdim’ sözlerine, diğer konukların gülmesi de dikkat çekti...

'ÖLDÜRMEYE KADAR GİDER'

Enginyurt, MHP Genel Merkezinden yapılan "bu hareketin delileri var" açıklamasını da değerlendirdi. "Ben milletvekili olduğum dönemde Muharrem İnce'ye, Özgür Özel'e, Veli Ağbaba'ya tonlarca para ödedim. Kimse bana emir vermedi ki hakaret et diye. İşte ben bu hareketin delilerinden biriyim. Yürekli adamlar olarak kastediliyor." diyen Enginyurt, "bu dayağa kadar gider mi" sorusuna "Öldürmeye kadar gider." şekinde yanıt verdi.