Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü: Hemşireleri çalıştırın, kırbaçlayın onları!

Erzurum Horasan Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Rahime Öztürk Yer’in acil servisteki hemşireleri kastederek, “Çalıştırmıyor musunuz bu hemşireleri, çalıştırın, kırbaçlayın” dediği iddia edildi.

featured

Erzurum Horasan Devlet Hastanesi’nde hemşirelere mobbing uygulandığı iddia edildi. Yargıya taşınan konuya Türk Sağlık Sen Erzurum Şubesi de müdahil oldu.

Gazete Pusula’nın haberine göre geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda iddiaya göre; Horasan Devlet Hastanesi’nde Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Rahime Öztürk Yer, acil serviste hemşirelerini kastederek görevli doktora, “Çalıştırmıyor musunuz bu hemşireleri? Çalıştırın, kırbaçlayın” dedi. Acil serviste bulunan hasta ve yakınlarının da şahit olduğu olay sonrası, hemşireler neye uğradıklarını şaşırdı.

Yaşanan olayıyla ilgili hastanede tutanak tutulurken,  mobbinge uğrayan Hemşire Gürkan Ekici, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Rahime Öztürk Yer hakkında savcılığa şikâyette bulundu.

Olayı yakından takip ettiklerini söyleyen Türk Sağlık Sen Erzurum Şube Başkanı Faruk Bulut, “Erzurum Horasan Devlet Hastanesi Bakım Hizmetleri Müdürü’nün  ‘Çalıştırmıyor musunuz bu hemşireleri çalıştırın. Kırbaçlayın” şeklindeki hakaret içeren sözlerinin tarafımıza iletilmesiyle Türk Sağlık-Sen Erzurum Şubesi olarak Horasan ilçemize gittik.  Avukatımızın da hazır bulunduğu ziyarette hastanemize gittik.  Bu muameleye maruz bırakılan arkadaşlarımız ile görüşüp söz konusu şahıs ile ilgili de gereğini yaparak idari ve hukuki sürecin başlaması için, idari mercilere gerekli girişimlerde bulunduk. Bu kişi hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisi tarafımıza iletilmiştir. Süreci titizlikle takip edeceğimizden herkes emin olsun. Hiçbir hemşire arkadaşımıza, hiçbir çalışana haksızlık ve hadsizlik yapılması, kötü söz söylenmesini kabul etmedik, etmeyiz. Buna tevessül edenlere meşru zeminlerde gereken yapılacaktır” dedi.

Akşam üzeri sosyal medya hesabından açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir ise olayın kabul edilemez olduğunu belirtti. Bedir mesajında şu ifadeleri kullandı:

Bir ilçe hastanemizde görev yapan Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürünün (eski tabirle başhemşire) acil servisleri gezerken oradaki çalışanlarımıza yönelik sarfetmiş olduğu, her ne amaçla olursa olsun hiçbir şekilde kabulü mümkün olmayan sözler herbir mesai arkadaşımızı olduğu gibi bizleri de derinden üzmüştür.

Çarşamba gecesi geç saatlerde konunun tarafımıza iletilmesinden sonra Müdürlüğümüzce ivedi şekilde incelemeler başlatılmış, bu gün sabah ilgili hastaneye gidilip, gerek yöneticilerle gerekse hemşireler ve diğer çalışma arkadaşlarımızla görüşmeler yapılmış ve söz konusu kişi hakkında soruşturma başlatılmıştır. Konuyu yakından takip eden Bakanlığımıza da ayrıntılı bilgilendirmeler yapılmış ve idari tasarruf için de gerekli girişimlerde bulunulmuştur.

Gerek hasta ve hasta yakınlarıyla, gerekse kendi aramızdaki iletişimin ne kadar önemli olduğunu sık sık vurguladığımız ve bu hususta her basamaktaki arkadaşlarımıza Üniversitemizden profesyonel iletişim kursları aldırdığımız bir dönemde, sözün tesirini ortaya koyan bu hadise yöneticiler olarak herbirimize de ders olmalıdır. Bu vesileyle camiamızın daha fazla incinmemesi ve özellikle her bir arkadaşımızın bizim için çok özel ve değerli olduğunun bir kez daha bilinmesi için bu açıklamaya ihtiyaç duyulmuştur.

Kamuoyunu ve tüm sağlık camiamızı saygıyla selamlıyorum.

Sağlık Çalışanları Hak Ve Mücadele Derneği (Sa-HaDer) tarafından yapılan açıklamada, “Erzurum Horasan Devlet Hastanesinde sağlık meslek mensuplarının kırbaçlanmasını isteyen, sözde yönetici olup insanlığını kaybetmiş kimse var mıdır? İddialar soruşturulacak mıdır?” ifadelerine yer verildi.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü: Hemşireleri çalıştırın, kırbaçlayın onları!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

7 Yorum

 1. 1 hafta önce

  psikologa gitmeli, benim gordugum kiskanclik neticesinde bastirilmis fantazilerin zulum ve zorbalik olarak disa vurumlasi sendromu. Halk arasinda zalim olarak bilinir.

 2. 1 hafta önce

  Liyakat , hukuk.. en mühim konular olduğunun bir örneği..akp ye oy vermeye devam..RTE bir daha ki ABD ziyaretine 30 uçak ile gider..durmak yok yola devam

 3. 1 hafta önce

  Başhemşireyi görevden alıp acile hemşire olarak vermeli, ama kırbaçlamadan hizmet etmesini öğretelim.

  • 1 hafta önce

   Bu türbanlı hanım kızımızı görevden alıp hastabakıcı olarak acile vermeli, ama gerekirse yani kendi talebi olursa kırbaç kullanılmalı. Kendisi istemeden kırbaç olmaz.

 4. 1 hafta önce

  Mazlumların sesiyiz diye iktidara geldiler ve en büyük zalim oldular. Biz yeni bir Atatürk bekliyoruz.

 5. 1 hafta önce

  Rüyalarında bile gör(e)medikleri yerlere bir şekilde atandıkları için ne yapacaklarını şaşırdılar.

 6. 1 hafta önce

  fanteziye gel sen 😀

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!