Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde kadınlara taciz ve ölüm tehdidi

featured
service

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nin (SBÜ) Üsküdar’da bulunan Hamidiye Külliyesi’nde çocuk gelişimi okuyan bir öğrenci, bir çok kadın öğrenciyi sosyal medya üzerinden kendi ve açtığı sahte hesaplarla taciz edip, tehditler yağdırdı.

Taciz ve ölüm tehdidine maruz kalan öğrenciler ise söz konusu öğrenciği şikayet etti. Şikayetlerden sonra kendisine iftira atıldığını söyleyen öğrenci hesaplarını kapattı.

Kadın öğrenciler yaşadıkları olay üzerine sosyal medyada #sbüdetacizvar etiketi ile seslerini duyurmaya çalıştı. Tacizi kanıtlayan ekran görüntüleri ise olayı tüm gerçekliğiyle gözler önüne serdi.

Kadın öğrenciler, tacizci erkeğin hala okul mesajlaşma grubunda olduğunu ve tehditlerine devam ettiğini ifade ettiler.

SBÜ’DEN AÇIKLAMA

Sosyal medyadaki tepkilerin ardından SBÜ konuya ilişkin açıklama yaptı.

Açıklamada şöyle denildi:

“Sosyal medyadaki iddialara konu öğrenci ile alakalı şikayetler, 2019-2020 Gıiz Dönemi sonunda idaremize ulaşmış olup Disiplin Kurulumuz tarafından konu incelenmiş ve Bahar Dönemi başlamadan, ‘YÖK Öğrenci Disiplin Yönetmeliği MADDE (7} 1/a’ya göre’ ilgiliye bir yarıyıl okuldan uzaklaştırma cezası verilmiştir.

Taciz suçlamasının adli boyutu TCK Madde 105’e göre mağdurun şikayetini gerektirdiğinden, savcılığa suç duyurusunda bulunmak isteyen öğrencilerimize Hukuk Muşavirliğimiz tarafından hukuki yardım sağlanmış, suç duyurusunda bulunan öğrencilerin dosyasına müdahil olmak üzere yine Hukuk Müşavirliğimiz tarafından savcılığa dilekçe verilmiştir. İlgili, disiplin cezası aldıktan sonra yerleşkelerimize girmesi yasaklanmış, güvenlik görevlilerimiz bu doğrultuda uyarılmışlardır.

Uzaklaştırma cezası sonrası, ilgili öğrenci hakkında aynı şikayetler gelmeye devam edince, müşteki öğrencilerimiz, idaremize yeniden dilekçe vermeleri husunda bilgilendirilmişlerdir. Öğrencilerimizin dilekçeleri, Disiplin Kurulumuza yönlendirilmiş olup konu Disiplin Kurulumuzun gündemindedir. Öğrencilerimizin huzur ve güvenliği önceliğimizdir!”

Sağlık Bilimleri Üniversitesi’nde kadınlara taciz ve ölüm tehdidi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!