'Sağlıkçı' vekiller de aşı yaptırıyor

Çin'den getirilen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının ilk olarak salgında ön saflarda çalışan sağlık çalışanlarına yapılacağının duyurulmasının ardından bazı milletvekilleri aşı yaptırdı.

'Sağlıkçı' vekiller de aşı yaptırıyor

AKP Niğde Milletvekili Selim Gültekin, kendisi gibi eczacı olan eşi Begüm Gürbüz Gültekin ile birlikte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı olduklarını açıkladı.

Gültekin, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Aşımı oldum. CoronaVac aşısına, Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk aşı Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve Bilim Kurulu üyelerimize uygulandı. Bugün de Niğde’mizde sağlık camiamızın bir parçası olarak eşimle birlikte ilk aşıyı yaptırıp aşılama sürecini başlattık.”

Bazı sosyal medya kullanıcıları milletvekilliği görevinde bulunduğu için eczacılık mesleğini yapamayan Selim Gültekin'in aşı yaptırmasına tepki gösterdi.

Gültekin'den sonra MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan da aşı yaptırdığı duyurdu.

Tıp doktoru olan Taşdoğan, Twitter hesabından paylaştığı videoda “E-devlet üzerinden hekim olduğum için şifremizi girerek aldığımız randevuyla beraber hastanede aşımızı olduk. Sırası gelen her vatandaşa aşıyı tavsiye ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Taşdoğan’ın paylaşımı şöyle:

"Hekim olarak ilk Covid-19 aşımızı Abdülkadir Devlet Hastanesi'nde yaptırdık. Sırası gelen tüm vatandaşlarımızı aşı yaptırmaya davet ediyorum."