69 yaşındaki emekliye 2025’e test randevusu verdiler!

‘Sağlıkta çağ atladık’ söylemi bir kez daha havada kaldı. Emekli İbrahim Örekli’ye kolonoskopi ve endoskopi için 359 gün sonrasına gün verildi. Örekli, "Sağlık sisteminde çok mesafe alındığı söyleniyor. Hani nerede?” diyerek isyan etti. 

featured

69 yaşındaki emekli İbrahim Örekli’nin başına gelenler ülkemizde sağlık sisteminin geldiği noktayı bir kez daha ortaya koydu. Sağlıktaki skandal Türkiye’nin başkenti Ankara’da yaşandı.

İbrahim Örekli, sağlık sorunları nedeni ile 22 Ocak tarihinde Ankara’daki Bilkent Şehir Hastanesi’ne gitti. Muayene sonucunda doktoru kolonoskopi ve endoskopi yapılmasını uygun gördü. “Gün almak için” başvuran vatandaşa 15 Ocak 2025’e yani tam 359 gün sonrasına gün verildi.

Sözcü’den Tarık Işık’ın haberine göre, İbrahim Örekli “Önümde daha bir yıl var. 69 yaşındayım. O tarihe kadar hiçbir şey yapılamayacak, sadece bekleyeceğim. Bir yıl sonrasına gün vereceklerini söylediklerinde itiraz ettim. ‘Yapacak bir şey yok, kusura bakmayın’ denildi. Sadece ben değil, orada bulunan hastaları da 2025 yılının ocak, şubat aylarına dağıttılar. Sağlık sisteminde çok mesafe alındığı söyleniyor. Hani nerede?” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, çalışma koşullarının ağırlığı ve can güvenliği gerekçesiyle yurt dışına giden doktorlar için 2022 yılında “Varsın giderlerse gitsinler. Biz de yeni yetişen hekimlerle, asistanlarla götürürüz” demişti.

69 yaşındaki emekliye 2025’e test randevusu verdiler!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. tıpta aynı fii tarihinew randevular pandemiyle başlayan 2hafta çteye normal muayene randevuları.. yeşil kart kullananlar yetmiyor gibi surileri bindirdiler sistemeö yetmez gibi öncelikli kategoriye attılar Türkleri kendi ülkelerinde köle ettiler. herşeyin içine ettikleri gibi sağlığında içinde ettiler.ciasal islam.

  2. 1 Şubat 2024, 19:26

    İnsan sağlığı önemli değil , Din bütçesi her şeyi göstermekte.

  3. 10 milyar mülteciden sıra gelirse artık… ohhh bedava, ohhh sesaka Türklerden… Ensarlık Teyyodan… Al koynuna bak la. Kaçkınlara çalışıyoz.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!