Sahibinden.com’daki o villalar Adnan Oktar’ın örgüt evi çıktı

Adnan Oktar'ın örgüt karargâhı olarak kullandığı Kandilli'deki villaları sahibinden.com’da dudak uçuklatan bir rakamla satılığa çıkarıldı.

Sahibinden.com’daki o villalar Adnan Oktar’ın örgüt evi çıktı

GAMZE ÇINLAR / VERYANSIN TV

Adnan Oktar örgütüne operasyon yapılan Kandilli’deki iki villa sahibinden.com’da 240 milyon TL’ye satılığa çıkarıldı. İlanın açıklamasında “Kandilli Vaniköy’de 9614 m2 emsalsiz koru içerisinde muhteşem boğaz manzaralı 2 adet villa ve müstakil havuz” ifadeleri yer aldı.

AHIR KISMI KİRALANDI

Adnan Oktar, söz konusu arsayı 80’li yıllarda ahır halindeyken kiralamıştı. Oktar, daha sonraki yıllarda burayı örgüt üyelerinin karargâhına çevirdi. Ana bina sahte evlilikler yapan örgüt üyesi çiftler adına kiralandı. Müridlerin artmasıyla daha fazla eve ihtiyaç duyulunca bu arsada ek binalar yapılmaya başlandı. Oktar’ın en yakınındaki müridleri ana binada kalırken, güvenliği sağlayan veya daha alt kademedeki müridler ise müştemilat tarzında yapılan ek yapılara yerleştirildi. Kandilli’deki villalar yüzlerce kamerayla izleniyor ve çıkmaz sokakta olan bu alana girene kadar üç demir kapıdan geçmek zorunda kalınıyordu. Gelen kişiler önce dahili telefonlardan kule denilen güvenlik merkezine bildiriliyor ve gelen bilgilere göre kapılar açılıyordu.

Yıkılmadan önceki kaçak yapılar

23 KAÇAK BİNA YIKILMIŞTI 

Ek binaların çatıları ise özellikle yeşil yapılıyordu. Bunun nedeni de helikopterden bakıldığında çimenlerin arasında dikkat çekmemesiydi. Adnan Oktar'ın yasalara aykırı olarak inşa ettiği 23 yapı 2018'deki operasyondan sonra yıkılmıştı.  

Yıkımdan sonra...