Sakık’tan İmamoğlu’na ‘Topal Osman’ göndermesi: Biz de Şeyh Said’in torunlarıyız

DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, CHP'ye yönelik "Evet size kaybettireceğiz" dedi. Sakık, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 2019'da söylediği "Topal Osman'a bağlıyım" sözüne karşılık da "Biz de Şeyh Sait, Seyit Rıza'nın torunlarıyız" ifadesini kullandı.

featured

DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, partisinin İzmir adaylarının tanıtımının yapıldığı toplantıda konuştu.

Sakık, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in kendilerine yönelik “Bize kaybettirmek üzerine bir strateji var. Bu çok ortada” şeklindeki sözlerini hatırlatan Sakık, CHP’ye ve Ekrem İmamoğlu’na yönelik sözleri dikkat çekti.

Sakık şu ifadeleri kullandı:

“Çok doğru söylüyor. Evet size kaybettireceğiz. Size de AKP-MHP faşizmine de kaybettireceğiz. Allah aşkına siz kimsiniz ya? Siz efendi biz köle miyiz? 2019’da size destek sunduk. Bu belediyelerde bir cennet yarattık size. Siz döndünüz Kürtlere cehennem hayatı yaşattınız. İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu seçilir seçilmez ‘Topal Osman’ın torunuyum’ dedi. Biz de Şeyh Sait, Seyit Rıza’nın torunlarıyız. Bunları unutuyorlar. Kürdün oyu ile seçileceksin sonra sırtını Kürtlere döneceksin. Biz bunlarla yol yürüyemeyiz. Genel seçimlerde hesapsız kitapsız demokrasi ve barış için destek sunduk. Ancak onlar gidip Ümit Özdağ ile protokol imzaladılar. Böyle bir partiye nasıl destek veririz? CHP’ye sormak istiyorum. Kürt illerinde ne kadar oy alıyorsunuz ki buralarda aday çıkarıyorsunuz? Bunların hepsi tekçi ve ırkçıdır.”

Sakık’tan İmamoğlu’na ‘Topal Osman’ göndermesi: Biz de Şeyh Said’in torunlarıyız

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 26 Şubat 2024, 19:50

    Ingiliz ajani oldugunuz ortaya cikti demektir. Cecenistan’las ilgili bir belgesel izledigimide Samil Basayev ismine denk geldim. Tam Cecenistan bagimsizligini kazandiginda, Rusya’da gidip okul basan manyak tipler. Sonrasini biliyorsunuz zaten. Hamas gibi\, Seyh Sait gibi. Bunlar hep ajan. Ne zaman bir ulke Filistin gibi, Cecenistan gibi, Turkiye gibi bagimsizligini alir veya almaya calisir, bunlar harekete gecer.

  2. sizinle kazanan en basindan kaybeder.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!