Samandağlıları tehdit etmişti: AKP, seçimi kazanan Çolak’ı disipline sevk etti

AKP'ye oy vermedikleri gerekçesiyle "Yarın bir gün hesaplaşacağız" diyerek Samandağlıları tehdit eden AKP Hassa Belediye Başkan adayı Selahattin Çolak disipline sevk edildi.

featured

Hatay’ın Hassa ilçesinde seçimi kazanan AKP adayı Selahattin Çolak, seçim sonrası yaptığı konuşmada Samandağlı yurttaşları hedef aldı, tehdit etti.

Çolak, “Samandağ, Arsuz, Defne blok olarak oraya geçti. Bizim içimizde de var Samandağlılar onlara da yazıklar olsun. Biz milliyetçi, muhafazakar insanlar olarak Samandağ’ın alevisi afedersin blok gidiyor neredeyse yüzde 100. Onlarla da yarın bir gün hesaplaşacağız” dedi.

DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

AKP Hatay İl Başkanı Mustafa Erdoğan, Selahattin Çolak’ın disiplin kuruluna sevk edildiğini duyurdu.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nde Hassa Belediye Başkanlığı’nı kazanan AKP Selahattin Çolak’ın seçim sonrasında Samandağlılar ile ilgili sözler hakkında AKP İl Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı.

AKP İl Başkanı Mustafa Erdoğan, “Hassa Belediye başkan adayı Selahattin Çolak, Hassa bölgesinde bir konuşma sırasında sarf edildiği ifadeler nedeniyle partimiz tarafından disiplin kuruluna sevk edildi. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da AK Parti olarak ödememizin onu kesimini kucaklayan siyaset anlayışımızdan ve dilimizden asla taviz vermeyeceğimizi ifade eder, Hatay’ımızın kadim hoşgörü ve kardeşlik iklimini hassasiyetle koruyacağımızı tüm genelayla koşullarımız” dedi.

 

Samandağlıları tehdit etmişti: AKP, seçimi kazanan Çolak’ı disipline sevk etti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!