Sanayi üretimi çakıldı!

featured
service

Türkiye genelinde sanayi üretimi Nisan’da aylık bazda yüzde 30.4 ve yıllık bazda da yüzde 31.4 düştü.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, Nisan’da yıllık bazda madencilik ve taş ocakçılığı sektörü üretimi yüzde 14.5, imalat sanayi sektörü üretimi yüzde 33.3 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü üretimi de yüzde 14.9 azaldı.

Sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, Nisan’da aylık bazda da, madencilik ve taş ocakçılığı sektörü üretimi yüzde 13.0, imalat sanayi sektörü üretimi yüzde 32.5 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü üretimi yüzde 12.4 azaldı. İşte o tablo…

Türkiye genelinde sanayi üretimi Nİsan’da aylık bazda yüzde 30.4 ve yıllık bazda da yüzde 31.4 düştü.

SEKTÖRLERDE CİRO YÜZDE 24.5 AZALDI

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplamında cirolar Nisan ayında yıllık bazda yüzde 20.9 ve aylık bazda da yüzde 24.5 azaldı.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, Nisan ayında yıllık sanayi sektörü cirosu yüzde 24.9, inşaat sektörü cirosu yüzde 19.6, ticaret sektörü cirosu yüzde 17.4, hizmet sektörü cirosu yüzde 23.9 azaldı.

TÜİK verilerine göre aylık bazda da, sanayi sektörü cirosu yüzde 26.6, inşaat sektörü cirosu yüzde 9.8, ticaret sektörü cirosu yüzde 25.5, hizmet sektörü cirosu da yüzde 22.7 azaldı.

Yıllık değişim, takvim etkisinden arındırılmış endeks değerlerinin bir önceki yılın aynı ayına göre değişimini, aylık değişim, mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış endeks değerlerinin bir önceki aya göre değişimini ifade ediyor.

Sanayi üretimi çakıldı!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!