Sapık tarikat liderinin tacizine uğrayan çocuk dehşeti anlattı

Çocuk tacizcisi Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah'ın istismarına uğrayan kız çocuğu yaşadıklarını anlattı. Nurullah'ın 10 yaşındaki başka bir çocuğu daha taciz ettiği öğrenildi.

Sapık tarikat liderinin tacizine uğrayan çocuk dehşeti anlattı

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah takma adıyla bilinen Eyüp Fatih Şağban'ın, 12 yaşındaki kız çocuğuna yönelik cinsel tacizinde her gün mide bulandırıcı yeni bilgiler ortaya çıkıyor.

Hakkında 55 yıla kadar hapis cezası istenen tacizci tarikat şeyhinin tacizine uğrayan kız çocuğu, maruz kaldığı dehşeti detaylarıyla ifadesinde anlattı.

Habertürk'te yer alan habere göre, Fatih Nurullah'ın istismar ettiği 12 yaşındaki kız çocuğunun savcılık ifadesi ortaya çıktı. İstanbul'da imam hatip 7'nci sınıf öğrencisi olan 2008 doğumlu kız çocuğu, ifadesinde Sakarya'daki dergah evine temmuz ayında ailesiyle birlikte gittiklerini anlattı.

Babasının tesisatçı olduğunu, 3 katlı evin bakımını yapmak için buraya gittiklerini anlatan mağdur çocuk, kendisinin de çay hazırlayıp servis ettiğini söyledi.

HER SEFERİNDE DUDAĞIMDAN ÖPÜYORDU

Olay gününü "20.30-21.00 arasında çay istedi, ben de götürdüm. 'Herkes kapıyı çalarak girer, sen çalmadan da girebilirsin' dedi. Sonra bir şeyler daha istedi. İstediklerini getirmek için aşağı gittim. Tekrar yukarı çıktım. Üst katta ikimizden başka kimse yoktu. Bana bir şey demeden dudağımdan öptü. Ona tepki vermedim, bir şey söylemedim. Çünkü korkmuştum" sözleriyle anlatan kız çocuğu, Eyüp Fatih Şağban'ın bulunduğu kata her çıktığında kendisini öptüğünü ve annesine, babasına bunu söylememesi konusunda uyardığını anlattı.

'ANNEM KANSER OLDUĞU İÇİN SÖYLEMEDİM'

Daha sonra da uğradığı istismarı detaylarıyla anlatan 12 yaşındaki çocuk, tacizcinin "Bu olaylar aramızda kalacak, insanlara ayıp olur" sözlerini aktardı. Bu sözler üzerine tacizcinin isteği ile kilitlediği kapıyı açarak annesinin yanına gittiğini ve ağladığını anlatan küçük çocuğun ifadesinde "Annem ne olduğunu sordu ancak o sırada anlatmadım. Başka bir şeyler uydurdum" dedi.

Bitmeyen tacizleri anlatan küçük çocuk, ifadesine şöyle devam etti:

"Annem o zamanlar kanser olduğu için ve üzülmemesi için, babamın da işleri çok yoğun olduğu için bu olayları onlara anlatmadım. Fatih bu olayları kimseye söylememem konusunda beni hiç tehdit etmedi. Yalnızca bana ilk olayın gerçekleştiği gün 100 TL verdi. Bana hediye olarak verdiğini söylemişti. Ancak bana göre sessiz olmam için verdi."

10 YAŞINDAKİ BAŞKA BİR ÇOCUĞU DA TACİZ ETMİŞ

Küçük çocuğun ifadesine göre tacizci sözde şeyh, dergahta 10 yaşlarındaki bir başka kız çocuğunu daha taciz etti.

Mağdur çocuk, annesinin tutumu ile olarak da ifadesinde şunları söyledi:

"Dergaha dua istemeye gelen kişiler erkek ve kadın olarak ayrı ayrı ancak toplu olarak bu kişinin yanına girerlerdi. Ben, annem ve arkadaşları ile birlikte Fatih'in yanına girerdim. Her girdiğimde beni yanağımdan ya da dudağımdan öperdi. Bunu annem ve arkadaşları da görürdü. Annem bu kişiyi Allah dostu olarak gördüğünden ve zarar gelmeyeceğini düşündüğünden bu hareketlere tepki vermezdi."