Sarallar operasyonunda ‘Necati Şaşmaz’ ayrıntısı

Kamuoyunda, “Sarallar” olarak bilinen organize suç örgütüne yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan 122 şüpheliden aralarında Erdal Acar ve şarkıcı Elif Karlı’nın eşi Ahmet Cengiz Karlı’nın da olduğu toplamda 46 kişi tutuklandı. Erdal Acar’ın tutuklanma gerekçelerinden biri olarak oyuncu Necati Şaşmaz’ın “müşteki” olarak verdiği ifade gösterildi.

featured

İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 31 kişiden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Dün adliyeye sevk edilen ve aralarında Ali Saral, Uğur Saral, Volkan Saral, Erdal Acar, Ahmet Cengiz Karlı ve Şahin Gürz’ün de aralarında olduğu 91 şüphelinin sorgu işlemleri ise bugün sabah saatlerine kadar devam etti. İfadesi alınan şüphelilerden 78’i tutuklanmaları talebiyle nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakimlikteki sorgular sabaha karşı biten şüphelilerden 40’ı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

NECATİ ŞAŞMAZ’IN İFADESİ GEREKÇE GÖSTERİLDİ

Tutuklanan isimler arasında İş insanı Erdal Acar, MHP MYK üyesi Şahin Gürz ve şarkıcı Elif Karlı’nın eşi Ahmet Cengiz Karlı da bulunuyor. Şüpheli Erdal Acar, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma” ve “birden fazla kişi ile birlikte yağma” suçlarından tutuklandı. Milliyet’ten Damla Güler’in haberine göre, Acar’ın tutuklanma gerekçelerinden biri ise oyuncu Necati Şaşmaz’ın verdiği ifade oldu. Şaşmaz’ın emniyete müşteki sıfatıyla ifade verdiği ve Acar hakkında detaylı bilgiler verdiği ortaya çıktı. Necati Şaşmaz’ın ifadesini destekleyici nitelikte Erdal Acar’ın telefon konuşmaları olduğu belirtildi.

ELİF KARLI’NIN EŞİNE TUTUKLAMA

Ahmet Cengiz Karlı’nın tutuklama gerekçesinde 3 müştekiye karşı yağma suçunu işlediği ve bu suçu işlediğine dair telefon dinleme kayıtları olduğu belirtildi. Karlı, “birden fazla kişi ile birlikte yağma”, “suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma” ve “cebir tehdit ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kalma” suçlarından tutuklandı.

Sarallar operasyonunda ‘Necati Şaşmaz’ ayrıntısı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!