Sarıgül’den Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Türkiye Değişim Partisine göre, o masada cumhurbaşkanlığı adaylığına hakkaniyet, adalet ve vefa duygusu varsa Sayın Kılıçdaroğlu'nun aday olmasını en doğal olarak karşılarız" dedi.

featured

Bir gazetecinin, “Altılı masa aday açıklamadı ancak Kemal Kılıçdaroğlu ‘Ben Kemal, geliyorum’ diyerek çalışmalara başladı. Bu sizce altılı masanın bir adaylık sinyali mi? Altılı masanın adayı Kemal Kılıçdaroğlu mu” sorusu üzerine Sarıgül, bu konunun çok uzadığını vurgulayarak, “Heyecan zayıfladı. Altılı masanın, bir an önce adayını çıkarıp kamuoyu ile buluşturması lazım. Türkiye Değişim Partisine göre de o masada cumhurbaşkanlığı adaylığına hakkaniyet, adalet ve vefa duygusu varsa, Sayın Kılıçdaroğlu’nun aday olmasını en doğal olarak karşılarız.” diye konuştu.

Devleti yönetmeye talip genel başkanların ve yönetenlerin, siyasetin seviyesini, kalitesini ve yapılış şeklini biraz daha yukarıya çekmesi gerektiğini dile getiren Sarıgül, “Öyle bir konuşma yapmalıyız ki onun ağırlığı, kalitesi olmalı. Siyasetin bir ciddiyeti olması lazım. Yani iktidarın da muhalefetin de seçim dönemine girerken, oy almak isterken, siyasetin kalitesini, yapılış şeklini aşağı düşürmemesi lazım.” ifadesini kullandı.

Sarıgül’den Kılıçdaroğlu’nun adaylığına destek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!