Sarıgül’den Özgür Özel’e: İstifa et, delikanlıca çalış

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, partisinde genel başkanlık için bayrak açan Grup Başkanı Özgür Özel için, "Etik olan kural birisi adayım diyorsa bulunduğu görevlerden istifa etmeli, çıkmalı delikanlıca mertçe çalışmasını yapmalı." ifadelerini kullandı.

featured

CHP’li Mustafa Sarıgül, CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in ‘genel başkanlık’ çıkışına yönelik olarak açıklamalarda bulundu.

“Birisi adayım diyorsa bulunduğu görevlerden istifa etmeli, çıkmalı delikanlıca mertçe çalışmasını yapmalı.” diyen Sarıgül; Galatasaray’da yönetici olduğu dönemde, 1989 yılındaki yerel seçimlerde Şişli Belediye Başkan adaylığının gündeme gelmesinin ardından görevinden istifa ettiğini söyledi.

FOX TV’de Çalar Saat programına konuk olan Sarıgül, şu ifadeleri kullandı:

“Ben DSP adayı olarak Şişli adayıyım Galatasaray kimliğini kullanarak bu çalışmayı yapmam. ‘Etik olan benim Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği’nden istifa etmemdir’ dedim. Ve Sayın Faruk Süren de bir tören düzenledi bana o törenle beni Florya’dan Şişli’ye uğurladılar. Yani etik olan kural birisi adayım diyorsa bulunduğu görevlerden istifa etmeli, çıkmalı delikanlıca mertçe çalışmasını yapmalı. Cumhuriyet Halk Partisi’nde görev yapan herkesin bunu yapma hakkı vardır. Ama bunun da bir nezaketi, zerafeti ve etik kuralları vardır.

‘CHP’DE GENEL BAŞKAN ARAYIŞI YOKTUR’

Bu partimizin kültüründe ve geleneğinde yoktur. Bu kaos CHP’mizi yıpratır. Cumhuriyet Halk Partisi’nde şu anda bir genel başkan arayışı yoktur. Bizim bir genel başkanımız var. Kılıçdaroğlu, 1,5 puan daha fazla alsaydı, bugün karşısında olanlar diyeceklerdi ki ‘bravo tebrik ediyorum, hayatında bir araya gelmeyen grupları bir araya getirdiniz’ diyeceklerdi. Onlar hangi çalışmayı yapmak istedi genel başkanımız engel oldu.

Vicdan koltuk kavgası yapanları yarı yolda bırakacaktır, vicdan Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurumsal kimliği olmadan ben hiçbir şeyim diyenlerindir. Bakın Erzincan’da ben seçilmedim, CHP’nin kurumsal kimliği seçildi. Hiç kimsenin bu kimliği yıpratmaya hakkı yoktur.”

ÖZEL NE DEMİŞTİ?

3 Ağustos akşamı Halk Tv’de Bengü Şap Babaeker, Kürşat Oğuz ve Barış Pehlivan’ın sorularını yanıtlandıran CHP Grup Başkanı Özel, ‘Değişim’ çıkışlarına değinmişti.

Özel, CHP liderliğine talip olduğunu bir kez daha vurgulayarak, “Sorumluluk almaksa sorumluluk, fedakarlık yapmaksa fedakarlık. Ben bu partinin yeniden yenilgi yaşamaması için her göreve talibim. Bu genel başkanlıksa da genel başkanlık.” ifadelerini kullanmıştı.

Sarıgül’den Özgür Özel’e: İstifa et, delikanlıca çalış

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!