Savaş çıkartacak sözler: Aptal ve dünyadaki en ahmak adam!

featured

Kuzey Kore, ‘süper-büyük çoklu roketatar’ testini, balistik füze denemesi olarak adlandıran Japonya’nın Başbakanı Abe Şinzo’ya tepki gösterdi.

Kyodo’nun Kore Merkezi Haber Ajansı’na (KCNA) dayandırdığı haberine göre, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Japonya İşleri Dairesi yetkilisi “Abe, yakın gelecekte ve burnunun dibinde gerçek bir balistik füzeyi görebilir.” ifadesini kullandı.

Haberde yetkilinin Japonya Başbakanı için “Abe’nin, fotoğraflı haberi gördüğü halde çoklu roketatar sisteminden atılan bir füzeyi ayırt etmeyi başaramadığından tarihteki en aptal adam ve dünyadaki tek ahmak olduğu söylenebilir.” yorumunu yaptığı da belirtildi.

Abe, Tokyo’daki Ulusal Güvenlik Konseyi toplantısında Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti’nin denemesini “uluslararası topluma büyük bir meydan okuma” olarak nitelendirmişti.Japonya Savunma Bakanlığı da atışta kullanılanların, balistik füzeler olduğunu açıklamıştı.

Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti önceki gün ülkenin doğusunda Güney Hamgyong vilayetinden Doğu Denizi’ne doğru iki füze ateşlemişti.KCNA’nın haberinde Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti lideri Kim Jong-un’un katılımıyla “süper-büyük çoklu roketatar” testi yapıldığı açıklanmıştı.

Güney Kore Genelkurmay Başkanlığı, test atışlarındaki füzelerin yaklaşık 380 kilometrelik mesafeye ulaştığını belirterek, denemenin yarımadadaki gerginliği hafifletme çabalarına yardımcı olmayacağını bildirmişti.

Savaş çıkartacak sözler: Aptal ve dünyadaki en ahmak adam!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!