Savcı Sayan’dan koronavirüse karşı ‘abdest’ açıklaması… ‘Umarım ateistler…’

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, koronavirüsle ilgili '5 vakit abdest alıyoruz, su sıkıntımız yok. Bu olayı en başarılı şekilde atlatacağımıza inanıyorum' dedi. Sayan, salgınla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ise 'Umarım ateistler bundan bir “iman” bulmuşlardır' ifadelerini kullandı. 

Savcı Sayan’dan koronavirüse karşı ‘abdest’ açıklaması… ‘Umarım ateistler…’

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, Yeni Akit gazetesine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya koronavirüs konusunda attığı adımlardan dolayı teşekkür ederken şu görüşleri savundu:

“Virüs konusunda Türkiye gereken tedbirleri zamanında aldı. Sağlık Bakanımız başka bir ülkenin bakanı olsaydı Nobel ödülüne layık görülürdü.

Etrafımız bu kadar etkili bir virüsle çevrilmişken Türkiye’nin gösterdiği başarı muazzamdır. Bizim milletimiz zaten temiz bir millettir. 5 vakit abdest alıyoruz, su sıkıntımız yok. Bu olayı en başarılı şekilde atlatacağımıza inanıyorum.”

‘UMARIM ATEİSTLER BUNDAN BİR ‘İMAN’ BULMUŞLARDIR’

Savcı Sayan bu açıklamaları dışında sosyal medya hesabı üzerinden ateizm inancındaki bireylere iman göndermesi yaptı. İşte Sayan’ın o paylaşımı:

“Boşuna heveslenmişiz demek ki bir VİRÜSLÜK Dünyamız varmış…Umarım ateistler bundan bir “iman” bulmuşlardır…”