'Savcılar harekete geçsin' çağrılarına AKP'li Erdem'den yanıt: Namussuzlara alan mı açalım!

AKP Milletvekili Orhan Erdem, "Bir mafya ile adı anılan, birçok sıkıntılı işle adı anılan birinin bir söylemiyle savcılar harekete geçerse, bütün namussuzlara yeni bir alan mı açalım yani?" dedi.

'Savcılar harekete geçsin' çağrılarına AKP'li Erdem'den yanıt: Namussuzlara alan mı açalım!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in açıklamaları üzerine soruşturmalar açılması çağrıları üzerine AKP Konya Milletvekili Orhan Erdem, "Her video yayını yapanın arkasından gidecek olsa istihbaratı, savcısı bir ülkenin demokratik duruşunun ve adaletinin bir anlamı kalmaz" dedi.

Erdem, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun büyük tehdit altında olduğunu söyledi.

Yerel Kanal 42 Televizyonu’nda yayınlanan Sümen Altı programında konuk olan Erdem, Peker'in iddiaları için "Bir hesap var görünüyor. Biz, şu an küçük bir fotoğraftan görüyoruz. Yarın yetkililer daha geniş açıklamalar yapacaktır" dedi. 

'CUMHURBAŞKANIMIZA BİLGİLERİ GİDER'

Duvar'ın aktardığına göre Erdem şöyle devam etti:

"Gerektiği yerde muhakkak soruşturma açılır. Cumhurbaşkanımız bunlara müsade etmez. Bir mafya ile adı anılan, birçok sıkıntılı işle adı anılan birinin bir söylemiyle savcılar harekete geçerse, bütün namussuzlara yeni bir alan mı açalım yani? Bir yerden pis koku geliyorsa bu devletin çok ciddi istihbaratı var. Cumhurbaşkanımıza bunun bilgileri gider. Gerekenler yapılır. Türkiye, 90’lara Allah’ın izniyle geri dönmez. Ara ara böyle atraksiyonlar oluyor. Yurt dışına kaçmış biri, her gün bir video yayınlıyor. Çeşitli söylemlerde bulunuyor. Her video yayını yapanın arkasından gidecek olsa istihbaratı, savcısı bir ülkenin demokratik duruşunun ve adaletinin bir anlamı kalmaz. Gereken yapılacaktır, bundan emin olun. 90’lara falan da Türkiye dönmez. Bu ülke, 15 Temmuz’da nasıl bir tutum gösterdi, hiçbir parti ayrımı gözetmeksizin sokaklara çıktı. Tankların önünde durdu. Türkiye, Cumhurbaşkanına güvendiği için de arkasında durdu."