Savunmaya sürpriz güç… Testleri geçti

Türk ordusunun vurucu gücüne bir yerli silah daha dahil oldu. Hava unsurlarına karşı yüksek atış yeteneği olan Sungur'un testlerden geçtiği bildirildi.

Savunmaya sürpriz güç… Testleri geçti

Yerli savunma gücümüze bir silah daha ekleniyor. Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Sungur’un başarılı bir şekilde testlerden geçtiğini duyurdu.

Gelişmeyi sosyal medyadan duyuran Demir, Sungur’u şöyle tanıttı:

“Güvenlik kuvvetlerimizin kabiliyetlerini artırmak için sürpriz bir güç! Başkanlığımız öncülüğünde, Roketsan’ın yerli savunma sanayii paydaşlarıyla birlikte geliştirdiği hava savunma ailemizin yeni üyesi #SUNGUR, başarılı atışlı testler sonrası envantere girmeye hazır!

Kademeli hava savunma sistemimizin yeni üyesi, portatif özelliğiyle kara, hava, deniz platformlarına entegre edilebilecek. #SUNGUR hareketli atış yeteneği, gece-gündüz hedef tespit, teşhis, tanımlama, takip ve 360 derece atış kabiliyetine sahip.

SUNGUR, hava unsurlarına karşı etkinliği ve yüksek manevra kabiliyeti, yüksek hedef isabet yeteneği ve karşı tedbir özelliği, titanyum harp başlığı, hedefin uzun menzilden görüntülenmesini sağlayan nişangahıyla kendi sınıfının önünde bir sistem.”