SBK’nın ‘büyükbaba’sı o mu?

featured

ABD’de 225 yıl hapsi istenen Sezgin Baran Korkmaz’la ilgili hazırlanan iddianamede geçen ‘Büyükbaba’ lakaplı kişinin eski CIA Direktörü James Woolsey olduğu ileri sürüldü.

Kara para aklama suçlamasıyla ABD’nin talebi üzerine Avusturya’da tutuklanan Sezgin Baran Korkmaz hakkında Utah eyaletindeki Salt Lake Bölge mahkemesi tarafından hazırlanan iddianamede Korkmaz’a 12 ayrı suçlama yöneltiliyor. 15 sayfalık iddianamade Sezgin Baran Korkmaz’ın, ‘Kingston kardeşler’ ve Lev Aslan Dermen’le kurulan şebekenin ABD’yi dolandırarak elde ettiği yaklaşık 470 milyon doların 133 milyon dolarını çeşitli işlemlerle akladığı belirtiliyor.

Korkmaz’ın Kingston kardeşleri koruma vaadinde bulunurken dile getirdiği ‘Büyükbaba’ lakaplı bir kişiyle ilgili attığı mesajlar da iddianameye girdi. Korkmaz’ın cephesinden Şubat-Ağustos 2018 arasında atılan mesajlar şöyle sıralandı:

“Bana bu konuda yardım etmek için Washington’dan emir aldın”, “Selam, büyükbaba konuştu, her şey düzeldi”, “Ama parayı göndermediğim için ceza verecek”, “Yargıç iyi bir adam”, “Büyükbabayı hayal kırıklığına uğratmayacak”, “Az zaman kaldı”, “Büyükbaba aradı, beş gün içinde halledilmesi lazım, son şans”, “Büyükbabanın adamları burada.”

RAZİ CANİKLİGİL ABD BASININDAKİ İDDİALARI ANLATTI

Gazeteduvar’ın aktardığına göre, HalkTV’de ‘Özlem Gürses‘le Perdenin Önü Arkası’ programına ABD’den katılan gazeteci Razi Canikligil iddianamede “Büyükbaba” ve “Dede” olarak adı geçen kişinin eski CIA direktörü James Woolsey olduğu yönündeki iddiaları aktardı. Razi Canikligil, söz konusu bu kişinin ABD basınında CIA eski Direktörü James Woolsey olduğunun konuşulduğunu belirterek “Sezgin Baran Korkmaz ile Woolsey’nin yakınlığı var. Hatta Paramount Otel’de kalanlar arasında” diye konuştu.

SBK’nın ‘büyükbaba’sı o mu?

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. 1 sene önce

    büyük baba soysuzları ele geçirmiş, Türk’lerin vatanına çöküyorlar, nereye kadar? buraya kadar…

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!