İsmi neden iddianamede yok? Fatih Terim’in avukatı konuştu

Çok sayıda ünlü futbolcunun dolandırıldığı “yüksek kârlı gizli fon” olayında Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan tarafından ismi kullanılan Fatih Terim’in avukatı Tufan Karataş, olayla ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Karataş, Terim’in hesabının Seçil Erzan’ın kontrolünde olduğunu ve hesaptaki 3-3.5 milyon dolar paranın ortada olmadığını söyledi. Karataş, "Fatih Terim’in ismi neden iddianamede yok?" sorusuna da yanıt verdi.

featured

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından nisan ayında başlatılan soruşturma kapsamında; aralarında Fatih Terim, Emre Belözoğlu, Arda Turan, Fernando Muslera, Selçuk İnan ve Emre Çolak gibi isimlerin de bulunduğu onlarca kişinin, Denizbank şube müdürü Seçil Erzan tarafından yüksek kazanç vaadiyle dolandırıldığı iddiası, Türkiye’nin gündemine oturdu.

Seçil Erzan tarafından “Fatih Terim fonu” olarak pazarlanan olayda Erzan, mahkemede, Terim’den 300.000 dolar aldığını ve bunun kat be kat üzerinde ödeme yaptığını iddia etti. Evde çıkan alacak-verecek tablosunda, Terim’in 700.000 dolar yatırıp 1.500.000 kazandığı yazıyor. Terim, Erzan’a para vermediğini iddia ederken, savcılık ifadesinde 3.000.000 dolar alacaklı olduğunu savunuyor. Denizbank ise hesaplarında böyle bir paranın bulunmadığını ileri sürüyor.

‘BU FİNANSAL DANIŞMANLIK DEĞİL’

Fatih Terim’in avukatı Tufan Karataş, Sözcü yazarı İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı. Erzan’ın 11 yıl Florya şubesinde tutulmasıyla müşterilerle ilişkisinin derinleşmesine sebebiyet verildiğini söyleyen avukat Karataş, Seçil Erzan’ın Fatih Terim’in “finansal danışmanı” olduğu yönündeki söylemleri yalanladı. Karataş, “Bu finansal danışmanlık değil. Her şube müdürünün belli bir kalibrasyon üzerindeki müşteriye verdiği temel hizmet” dedi.

‘ERZAN’IN SAMİMİYETİ SADECE HOCAYLA DEĞİL’

Avukat Karataş, Terim ile Erzan arasındaki yakın ilişki ve Erzan’ın Candaş Gürol ile sevgili olması hakkında da şunları söyledi:

“Erzan, yapısı itibariyle samimiyet kurabilen bir insan. Bu samimiyeti sadece hocayla değil. Sosyal medyada bütün müşterileri ile fotoğrafları var. Düğününe, cenazesine gitmiş, gelmiş. Candaş’ın Seçil’le nişanlanmasına kesinlikle çekince koydu. Günün sonunda diyor ki ‘Bunlar koskoca insanlar. Bir yere kadar çekince koyabilirim.”

‘HESAPTAN DİKKAT ÇEKMEYECEK ŞEKİLDE PARA ÇEKMİŞ’

Terim’in “fon” adı altında para vermediğini, tüm yatırımların hesaplar üzerinden işletildiğini söyleyen avukat Karataş, para ilişkisini “Erzan’la yok. Banka ile var. Hesaplarında yatan para üzerinden Seçil yatırımlarda değerlendirdi” şeklinde açıkladı.

Terim’in hesabının Seçil Erzan’ın kontrolünde olduğunu ve istediği gibi girip çıktığını söyleyen Karataş, “Hocam şu kağıdı alacağız’ diyor. Saha kenarında topluca oldu bittiyle evrakı imzalatıyor” dedi.

Terim’in hesabında olduğunu bildiği 3 milyon dolar paranın bu para olduğunu belirten Karataş, “Bize göre hesapta 3-3,5 milyon dolar olması lazım. (Erzan, parayı çekmiş mi?) Seçil’in ‘Kağıt, hazine, fon aldım’ diye bir hikâyesi var. Bu yatırımlardan sonra meblağlar hesaba geri gelmiş. Ama bakıyoruz ki hesaplarda anlamsız eksilmeler var. Hesaptan dikkat çekmeyecek şekilde para eksiltilmiş” dedi.

‘3-3.5 MİLYON DOLAR ORTADA YOK’

Erzan’ın gerçekten alıp sattığını ancak olması gereken 3-3.5 milyon dolar paranın ortada olmadığını söyleyen Karataş, söz konusu işlemler için “kaşla göz arasında Terim’e evrak imzalatıldığını” ileri sürdü.

FATİH TERİM, İSMİYLE ANILAN FONU DUYMADI MI?

“Yatırım yapılmışsa hoca adına çokça hesap açılır, kapanır. Fakat bugün bir excel dosyası üzerinden hocanın bütün geçmişi vasıflandırılmaya çalışılıyor” diyen Karataş, Fatih Terim’in “Terim fonu”nu duyup duymadığı sorusuna da, “Fatih Terim Fonu ibaresi Erzan gözaltına alındıktan sonra çıktı. Öncesinde yok. Erzan’ın şöyle bir hikâyesi var, ‘Şu kişi Terim’in ismini duyarsa sorgusuz ve sualsiz gelir.’ Fatih hocanın ismi ön plana çıkarılıyor. Ondan da öte bir unsur daha var: Hakan Ateş. Ateş, bankanın genel müdürü. Yardımcısı Mehmet Aydoğdu da var” diye yanıt verdi.

BUSE TERİM’İN PARA VERDİĞİNDEN HABERİ VAR MIYDI?

Karataş, Fatih Terim’in kızı Buse Terim’in söz konusu fona para verdiğinden haberdar olup olmadığı yönündeki soruya da, “Olmaz. Aile yapılarını bilmek lazım. Fatih Terim olgusu baba-kız ilişkisinin duygusal refleksle yürüdüğü, ihtiyaç varken onlara sınırsız desteğin verildiği, diğer olgulara karışılmadığı bir saygı alanı var” diye yanıtladı.

Avukat Karataş, kızı, damadı, yakın arkadaşı, damadının kuzeni, yeğeni olmak üzere çevresinde pek çok ismin söz konusu fona para yatırmasına karşın Fatih Terim’in durumdan haberdar olmadığını savundu, “Fatih hocayla o evin içerisine girdiğinde dersin ki ‘olmaz abi’ ilişki bambaşka” dedi.

‘FATİH TERİM KÂRDA MI?’ KONUŞMASI

Avukat, dava dosyasına da giren Arda Turan ile Seçil Erzan arasındaki “Fatih Terim kârda mı?” konuşması için de, “Söyleyen Seçil ya. Kafasının arkasında neler var kimse bilemez” dedi.

Avukat Karataş, Terim’in olay gün yüzüne çıkmasının ardından futbolcularla bankaya gitmesinin sebebini de “Baba gibi yanlarında istiyorlar. Güçlü bir profille gidelim. Tamamen destek. Yalnız bırakmamak adına gidiyor” diye açıklıyor.

FATİH TERİM NEDEN İDDİANAMEDE YOK?

Avukat Fatih Terim’in isminin kullanılarak mağdur edilmesine karşın neden dosyada isminin geçmediğini de “Çünkü onun şikâyeti başka bir soruşturma numarası ile tefrik edildi. Hesabından çekilen bir para olduğu için zimmet olarak seyretme ihtimali var” dedi.

thumbnail
İlişkili Haber

Savcılığın ‘Hakan Ateş’ talebi adliyede kriz çıkardı

thumbnail
İlişkili Haber

‘Fatih Terim Fonu’ davası: Semih Kaya zorla getirilecek

thumbnail
İlişkili Haber

‘Fatih Terim Fonu’ vurgununda yeni gelişme

İsmi neden iddianamede yok? Fatih Terim’in avukatı konuştu

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. avukat kendince iyi laf ebeligi yaptigini dusunuyor ama sadece kendini kandiriyor. Baba sevkati oyle mi? Finansal danismanlik degil, kalibrasyon hizmeti oyme mi? Ya birak..

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!