‘Seçim gecesi’ polemiği… Muharrem İnce’den Özgür Özel’e ‘çıraklı’ yanıt

Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, “Seçim gecesi neredeydin?” diye soran CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e yanıt verdi. İnce, “Sen bilmezsin, o dönemler çıraktın. Sistemin nasıl çöktüğünü o sana anlatsın” ifadelerini kullandı.

featured

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, dün 25 Mart konuk olduğu bir televizyon programında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’ye 2018’deki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin gecesinde nerede olduğunu sordu.

Özgür Özel “2018 cumhurbaşkanlığı seçiminde adayın, ‘Gideceğim YSK’nın önünde olacağım’ deyip bütün bir gece ortada olmamasının özellikle gençler üzerinde travmatik bir durum vardı” ifadelerini kullandı.

‘SANA ÇIRAĞIM DİYEN USTANA SOR’

Muharrem İnce, sosyal medya hesabından açıklama yaparak Özgür Özel’e yanıt verdi. İsim vermeden CHP İstanbul Milletvekili Engin Altay’ı işaret eden İnce, “Bunu, sana çırağım diyen ustana sor” dedi. İnce, “Sen bilmezsin, o dönemler çıraktın. Sistemin nasıl çöktüğünü o sana anlatsın” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce, bir diğer paylaşımında ise “Özgür Özel, bana sorduğun 2018 seçim gecesinde sen neredeydin? HDP’nin barajı geçtiğini öğrenince sevinç naraları atıp havalara zıplayan sen değil miydin?” dedi.

ENGİN ALTAY, ÖZGÜR ÖZEL’İ ‘ÇIRAĞIM’ DİYE ÇAĞIRMIŞTI

CHP Milletvekili Engin Altay, Sinop’ta düzenlenen mitingdeki konuşmasında Özgür Özel’in bir zamanlar CHP’de Grup Başkanvekilliği yaptığını, şimdi ise Genel Başkan olduğunu hatırlatarak, “Düne kadar benim kardeşim, hatta benim çırağım sayılabilecek Özgür Özel’e ‘hoşgeldiniz’ diyoruz” demişti.

 

‘Seçim gecesi’ polemiği… Muharrem İnce’den Özgür Özel’e ‘çıraklı’ yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!