'Sedat Peker gözaltına alınıp sınır dışı edildi' iddiası

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in Kuzey Makedonya'da gözaltına alınıp sınır dışı edildiği öne sürüldü.

'Sedat Peker gözaltına alınıp sınır dışı edildi' iddiası

Son dönemlerde sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Sedat Peker'in bir süre önce yerleştiği Kuzey Makedonya Cumhuriyeti'nden sınır dışı edildiği öğrenildi. Ülkenin İçişleri Bakanlığına ait resmi sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Peker'in sınır dışı edilmesine gerekçe olarak kısa süreli kalış amacına aykırı davranması ve belirlenen ikametgahını kötüye kullanımı gösterildi.

İşte bakanlığın sitesinden yapılan o açıklama;

MAKEDON BASINI DA HABER YAPTI

Sedat Peker'in sınır dışı edilmesi Makedonya'da yayın yapan birçok haber sitesine de konu oldu. Konuyla ilgili çıkan haberlerde "Polis, Türk kökenli tanınmış bir uyuşturucu baronunu tutuklayarak sınır dışı etti" ifadesi kullanıldı.

 ÖNCE BERAT ALBAYRAK'I SUÇLAMIŞ SONRA 'KOMPLOYMUŞ' DEMİŞTİ

Sedat Peker, geçen yıl yurtdışına çıkışının ardından dönemin Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın kendisini hedef aldığını öne sürüp "Sakın yurtdışına çıkmasına izin vermeyin, gözaltına alın" dediğini iddia etmiş ve "Artık kafamın içinde bütün her şey netleşti. Kesinlikle Berat Bey beni yok etmek istiyor" demişti. Peker daha sonra ise bunun bir komplo olduğu anladığını söylemişti.