'Sedat Peker hayranlığı' mesajına Uğur Dündar'dan tepki

Gazeteci Zeynel Lüle, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bazı gazetecilerin 'Peker hayranlığı'nın başladığını söyleyince Uğur Dündar'dan çok sert tepki geldi.

'Sedat Peker hayranlığı' mesajına Uğur Dündar'dan tepki

Tele 1 program yapımcısı Zeynel Lüle, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Sedat Peker'e karşı bazı gazetecilerin hayranlık beslediğini söyledi. Peker için halk kahramanı güzellemesi yapıldığını belirten Lüle'ye gazeteci Uğur Dündar'dan sert yanıt gecikmedi.

'PEKER HAYRANLIĞI BAŞLADI'

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Lüle, "Son dönemlerde bazı meslek büyüklerimiz dahil 'Peker hayranlığı' başladı. Onun suç örgütü lideri olduğunu unutmayalım. Söyledikleri doğru, çünkü bizzat içinde. Savcılar dikkate almasa da biz alıyoruz. Ama 'halk kahramanı güzellemesi' yapmaya gerek var mı?" ifadelerini kullandı.

Gazeteci Lüle'nin sözlerinin muhatabı olduğunu düşünen Uğur Dündar yanıt verdi ve "Siz yurt dışında güvence içinde çalışırken biz burada hırsızlar, mafyalar, uyuşturucu baronları ve hortumcularla kelle koltukta mücadele ediyorduk. S. Peker aleyhinde de haberler yaptık. Gazetecinin görevi topluma ayna tutmaktır. Sokaktaki insan onun hakkında yazdığım gibi düşünüyor" dedi.