Sedat Peker ‘öldürüp üzerime atacaklar’ demişti… ‘Hanımağa’ gözaltına alındı

Son dönemde özellikle organize suç örgütü liderleri lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında bulunarak birbirlerini ölümle tehdit ettikleri belirlenen kişilere yönelik İstanbul merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında 'Hanımağa' olarak bilinen Güniz A. da yer aldı. 'Hanımağa' sorgusunun ardından serbest bırakıldı.

Sedat Peker ‘öldürüp üzerime atacaklar’ demişti…  ‘Hanımağa’ gözaltına alındı

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, çeşitli suç dünyasında faaliyet gösterip ulusal organize suç örgütü liderleri lehine ve aleyhine olmak üzere iki grup halinde sosyal medya paylaşımlarında karşılıklı ölümle tehdit ederek toplumun genel olarak huzuru ve asayişini bozan bazı kişileri tespit etti.

13 şüpheliyi yakın takibe alan polis, İstanbul, Ankara, Adıyaman, Antalya, Bursa, Kocaeli ve Mersin olmak üzere toplam 7 farklı ilde operasyon düzenlendi. “Hijyen” adı verilen operasyonda şu ana kadar 10 kişi gözaltına alındı. Operasyonda silah ve suç unsurlarının da ele geçirildiği öğrenildi.

AKP’nin infaz yasası düzenlemesi ile cezaevinden çıkan organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ile Sedat Peker taraftarları arasında tehditler havada uçuşmuştu.

Geçen hafta da “Hanımağa” lakaplı Güniz Akkuş’un Peker’e yönelik tehdit videosu gündem olmuştu. Tehdit videosunda Akkuş’un arkasında Türk bayrağı tutan maskeli bir tetikçi dikkat çekmişti.

‘ÖLDÜRÜP ÜZERİME ATACAKLAR’

Sedat Peker de, 3. Göz Gazetesi adıyla YouTube kanalı üzerinden yayınlar yapan Hanımağa lakaplı Güniz Akkuş ve onunla birlikte hareket eden isimler hakkında devlete seslenerek uyarıda bulunmuştu. Peker, Akkuş ve çevresindekilerin öldürülüp suçun kendisine atılacağını iddia etmiş, devlet yetkililerinden bu isimleri korumaya almalarını istemişti.

Peker, şunları söylemişti:

“Avukatım sizler için başvuru yaptı. ‘Bu şahıslar, öldürülüp suç, müvekkilimin üzerine atılacağı konusunda büyük şüphelerimiz var. Bu kişileri polis koruması altına alın’ diye. Ben elimden her şeyi yaptım. Ancak devletimizin sayın polisleri, devletimizin sayın yetkilileri, Allah aşkına kendinizi benim yerime koyun ve bu şartlarda bile yapmıyorum ve yapmayacağım. Beni seven milyonlarca kardeşime de yapmayın diye yalvardım. Onlar da yapmayacak. Ancak suçu benim üzerime atmak için bunlara bunu yapacaklar. Lütfen bu konulara çok dikkat edin…”

SERBEST BIRAKILDI

Operasyon kapsamında Mersin’de gözaltına alınan Güniz A.’nın Ankara’da SEGBİS ile ifadesi alındı. Güniz A. ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Öte yandan İstanbul’da gözaltına alınan 4 kişi de ifadelerinin ardından adli kontrolle serbest bırakıldı. Gözaltında olan 5 şüphelinin işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.