Sedat Peker yakalandı mı? Peker'e yakın isimlerden açıklama

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in gözaltına alındığı iddiası sosyal medyanın en çok konuşulan konuları arasına girdi. Sedat Peker, saatler sonra yaptığı paylaşımda kaldığı mekana geri döndüğünü belirtti.

Sedat Peker yakalandı mı? Peker'e yakın isimlerden açıklama

Uzun süredir Pazar sabahları yayınladığı videolardaki iddiaları ile gündemin baş köşesine yerleşen organize suç örgütü lideri Sedat Peker, iki gün boyunca sosyal medya hesaplarından paylaşım yapmadı.

Peker'in sosyal medyadaki sessizliği kullanıcılar arasında "Sedat Peker yakalandı mı?" sorusunu gündeme getirdi.

'PEKER KONUTUNA DÖNMEDİ'

Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur'un, Peker'in Dubaili yetkililerle görüşme yaptığını söylediği belirtildi.

Gazeteci Alişer Delek, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

"Sedat Peker'in "basın danışmanı" Emre Olur ile az önce görüştüm. Peker'in, Dubai'de kaldığı konuta BAE polisleri TSİ 12'de geliyor. Kendisini bir yere davet ediyorlar."

"​Peker'in tek gelmesini ve üzerine bir elektronik cihaz almamasını istiyorlar. Sedat Peker bu "daveti" kabul ediyor. Telefonla görüştüğümüz sırada konuttan Emre Olur'a bir telefon geldi."

"TSİ 22:16'da gelen bu görüşme sayesinde Sedat Peker'in hala konuta dönmediği bilgisini aldık. Nerede olduğu ve ne zaman döneceği ailesi tarafından bilinmiyor..."

'GÜVENLİ BİR ORTAM OLUŞTURAMADIM'

Sedat Peker sosyal medya hesabından yaptığı son açıklamada bu pazar günü video yayınlayamayacağını açıklamıştı.

Sedat Peker'in açıklaması şöyle:

"40 yaşından genç kardeşlerim(40 yaşından büyükler misafir)Güvenli bir ortam henüz oluşturamadım.

Bu yüzden videoyu yayınlayamayacağım.Ancak hemen bozulmayın.Aperitiften daha güçlü ara sıcaklar mutlaka yayınlayıp bunları deli edeceğim(yayın instagram / twitter hesaplarımdan olacak)"

GECE SAATLERİNDE MESAJ ATTI

Gece saatlerinde sosyal medyadan açıklama yapan Sedat Peker, "Kıymetli dostlarım, öğle saatlerinden itibaren kaldığım mekandan yetkililerle beraber ayrıldım. Şu an kaldığım mekana, ailemin yanına geri geldim. Hakkımdaki iddiaların yoğunluğu nedeniyle karşılıklı sohbette bulunduk." dedi.

İlgili haber: Sedat Peker 12 saat sonra ilk paylaşımını yaptı

FOTOMONTAJ YAPMIŞLARDI

Sosyal medyada hükümet yanlısı bazı hesapların “Sedat Peker yakalandı” ifadeleriyle paylaştığı fotoğrafın, Dubai'de tutuklanan uyuşturucu kaçakçısı Michael Paul Moogan'ın kafasına montajlandığı ortaya çıkmıştı.

Michael Paul Moogan