Sedat Peker'den Ahmet Kurtuluş açıklaması... 'Gündem çok karışacak'

Suç örgütü lideri Sedat Peker, eski AKP İzmir İl Başkan Yardımcısı Ahmet Kurtuluş cinayetine ilişkin açıklama yaptı. Peker, ‘Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için Ahmet kardeşimi öldürttüler’ dedi.

Sedat Peker'den Ahmet Kurtuluş açıklaması... 'Gündem çok karışacak'
Sedat Peker'den Ahmet Kurtuluş açıklaması... 'Gündem çok karışacak'

‘Mafya-polis-istihbaratçı-siyasetçi’ ortaklığıyla işletilen İzmir’deki FETÖ Borsası davası kapsamında ev hapsindeyken 30 Mayıs 2019’da polis kılığında konutuna gelen Yener Toga tarafından infaz edilen Ahmet Kurtuluş’un ölümüne ilişkin 2’si firari, 7’si tutuklu 1’i tutuksuz 10 sanıklı davada geçen günlerde karar açıklanmıştı. Davanın kilit ismiyken ve bildiklerini anlatmak üzereyken öldürülen Ahmet Kurtuluş’un Sedat Peker’le de yakınlığı biliniyor.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan da bugünkü köşe yazısında Ahmet Kurtuluş’un Sedat Peker’in çocukluk arkadaşı olduğuna dikkat çekerek, “Sedat Peker neden bu konuda konuşmuyor?” diye sordu. Pehlivan ayrıca, cinayetle ilgili yürüyen yeni soruşturmada, dosyada görevleri olmayan birilerinin UYAP kayıtlarına girip baktığını ve buna ilişkin de İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ayrı bir soruşturma başlattığını yazdı.

Pehlivan, yazısında şu ifadeleri kullandı:

“1- Sedat Peker neden bu konuda konuşmuyor? Öyle ya, öldürülen Ahmet Kurtuluş’un çocukluk arkadaşı. Birlikte tatiller yaptığı aile dostu. Hatta, üstünde Sedat Peker yazan kutulardaki elmas kolyeleri önemli koltuk sahiplerine vermek için kullandığı kişi. Evet, Peker çok şey biliyor bu cinayete dair ama şimdilik suskun.

2- Mahkeme kararında var: Ahmet Kurtuluş’u öldürme emrini verenlerden biri şu an Arjantin’de tutuklu olan suç örgütü lideri Serkan Kurtuluş’tu. Ne ilginçtir, o da “elimde kayıtlar var” diyerek şu sıralar demeçler veriyor. FETÖ borsasının siyasi ayağına dair şantaj içerikli sözler söylüyor. Acaba Arjantin’e siyasi sığınma dosyasını mı doldurmaya çalışıyor?

3- Ahmet Kurtuluş cinayetine dair yürüyen yeni soruşturma dosyasına gizlice birileri baktı mı? Dosyada görevi olmamasına rağmen, 2020 Aralık ayında UYAP kayıtlarına girip kimler neleri karıştırdı? Birileri FETÖ borsası soruşturmasının nerelere uzanacağını mı merak ediyor?

Evet, olmuş bunlar. Ve öğrendim ki, bu illegal duruma dair ayrı bir soruşturma başlatılmış. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın görevlendirmesiyle bilirkişi log kayıtlarını inceliyormuş. Bakalım, sonuç ne çıkacak...

SEDAT PEKER: TÜM DETAYLARIYLA ANLATTIĞIMDA GÜNDEM ÇOK KARIŞACAK

Sedat Peker de sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, Barış Pehlivan’ın yazısına dikkat çekerek, açıklamalarda bulundu. Peker, yakında seri tweetlerle Ahmet Kurtuluş cinayetine değineceğini belirtti.

Peker’in açıklaması şöyle:

“Sayın Barış Pehlivan, eski İzmir Ak Parti il ikinci başkanı rahmetli kardeşim Ahmet Kurtuluş ile ilgili yazınızı okudum. Bu konuyla ilgili özel bir video yapmayı düşünüyordum, ancak siz gündeme getirince önümüzdeki günlerde seri tweetler halinde bu olaya mutlaka değineceğim.

Rahmetli Ahmet Kurtuluş iyi bir insandı. feto borsası işinde bürokratlar, siyasiler ve istihbaratçılar tarafından kullanıldı ve alınan paralardan ona hiç pay verilmedi. Bu olayı tüm detaylarıyla anlattığımda zannederim ki gündem çok karışacak.

Barış bey en çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Yüksek mevkideki bürokratların ve siyasilerin kurtarılabilmesi için Ahmet kardeşimi öldürttüler. Türkiye’nin belki de en büyük ifşaatlarını yapan bir kişiyi, mahkeme itirafçı olarak serbest bıraktığı halde…

‘SON YILLARIN EN BÜYÜK SKANDALIYKEN ÜLKE GÜNDEMİNDEN KAÇIRILDI’

Ahmet kardeşime hiç bir polis koruması verilmedi. Ayrıca da resmi polis kıyafeti giyen, ordudan ayrılma bir kişi tarafından çocuğunun yanında öldürüldü ve tüm bunlar süslü sülünün içişleri bakanlığı döneminde oldu. Bu konuyla ilgili önümüzdeki günlerde yapacağım açıklamalar toplumun psikolojisini çok bozacak. Artık hiçbir vatandaşımız kendini güvende hissetmeyecek. Sizin bu haberiniz yapacağım açıklamayı erkene aldı. Önümüzdeki günlerde mutlaka yapacağım bu konu son yılların en büyük skandalıyken, siyasilerin ve bürokratların el birliğiyle ülke gündeminden kaçırılıp adeta unutturuldu. Ancak söz namus, tüm detayları ile anlatacağım.

süslü sülü unutma, bu konudan da yargılanıp ceza alacaksın.”

Ahmet Kurtuluş’un avukatlarından ‘İkinci Susurluk’ hatırlatması: Büyük ortaklar da yargılanmalı