Sedat Peker’den ‘Türkiye’ye döneceği’ iddiasına yanıt

Organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı bulunan Sedat Peker, Türkiye'ye döneceği iddialarına yanıt verdi.

featured

Geçen yıl sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarda Türkiye’de mafya-devlet-siyaset-medya ve iş dünyası arasındaki ilişkilerle ilgili dikkat çeken iddialarda bulunan, organize suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında yakalama kararı olan Sedat Peker’in BAE’den Türkiye’ye getirileceğini öne sürülmüştü.

Gazeteci Talat Atilla Sedat Peker’in yakın bir zamanda Türkiye’ye getirileceğini iddia ettiği köşe yazısında “Bir kesimin nefret ikonu, başka bir kesimin kahraman ilan ettiği yeraltı dünyasının önemli isimlerinden Sedat Peker’in yakında Türkiye’ye getirileceğine dair birden fazla kaynaktan bilgiye ulaştım. Aldığım bilgilere göre Peker, 2 ay içinde Türkiye’ye getirilecek” ifadelerini kullanmıştı.

PEKER’DEN İDDİALARA YANIT

Gazeteci İsmail Saymaz, söz konusu iddiaları, yakın çevresi üzerinden Sedat Peker’e sorduğunu açıkladı. Buna göre Peker, Türkiye’ye döneceği iddialarına şu yanıtı verdi:

“Anlattığım birçok konunun son operasyonlarla doğruluğu kanıtlanıyor olsa da, çok istesem de şu an için Türkiye’ye dönmek gibi bir düşüncem yok. Abu Dabi’de yaşadığım aile hayatı ruh dünyama iyi geldi. Ayrıca üniversiteyi tamamlamadan dönmeyi düşünmüyorum. Bu tip haberlerin hangi sebeple çıktığını anlayabilmiş değilim. Gerilimlerle dolu yaşadığımız üç sene çocuklarımı da ailemi de çok yordu. Yeni bir maceraya gerek görmüyorum.”

Sedat Peker’den ‘Türkiye’ye döneceği’ iddiasına yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!