Sedat Peker'den yeni 'Erkam Yıldırım' paylaşımları

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında, AKP Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'a yönelik 'hakaret' ve 'iftira' suçundan 1 yıl 3 ay 15 günden 6 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Peker, Erkam Yıldırım hakkında yeni paylaşımlarda bulundu. 

Sedat Peker'den yeni 'Erkam Yıldırım' paylaşımları

Organize suç örgütü liderliğinden hakkında arama kararı çıkarılan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde bulunan Sedat Peker, Binalı Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım hakkında yeni iddialarda bulundu ve cuma günü serbest bırakılan uyuşturucu kaçakçılarıyla ilgili yeni belge ve fotoğraflar paylaşacağını söyledi.

CUMA GÜNÜNÜ İŞARET ETTİ

Peker sosyal medya hesabından yaptığı bir dizi paylaşımda, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Erkam Yıldırım'a 'hakaret ve iftiradan' hakkında dava açtığını söyleyip tepki gösterdi. Sedat Peker, paylaşımlarında Erkam Yıldırım'ın Hollanda'da milyarlarca dolarlık serveti bulunduğunu öne sürüp savcılığa bunu neden araştırmadığını sordu. Peker ayrıca, Erkan Yıldırım'ın 'kumar oynadığı otellerde' şantaj için çekilmiş kasetleri bulunduğunu iddia etti. Sedat Peker ayrıca 'serbest bırakılan kokain satıcılarıyla' ilgili cuma günü yeni belge ve fotoğraflar paylaşacağını söyledi. 

'18 MİLYARLIK MAL VARLIĞI ARAŞTIRILMIŞ MI?'

Peker'in paylaşımları şöyle: 

"Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı hakkımda eski başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım hakkında hakaret ve iftira ettiğim gerekçesiyle dava açmış. Benim merak ettiğim sayın savcılık makamı Hollanda devleti tarafından Erkan Yıldırım’ın o ülkede bulunan 18 milyarlık mal varlığına nasıl sahip olduğunu acaba araştırmış mı? Halen daha sahibi belli olmayan Kolombiya’da, Panama’da, İzmit körfezdeki limanda yakalanan tonlarca kokainin sahibinin kim olduğunu merak edip yazı yazmış mı? Erkan Yıldırım’ın kumar oynadığı otellerde kalırken kendisine şantaj yapılmak için çekilmiş cinsel içerikli ve rüşvet kasetlerinin var olup olmadığını araştırmış mı?"

'VELİSİ OLARAK BABASI ELİNDEN TUTUP MU GETİRDİ?'

"Tüm bunları yapmadan bana iftiradan dolayı dava açan Anadolu Cumhuriyet savcısını tebrik ediyorum. Memur çocuğuyken tüm dünyada onlarca milyar dolarlık servet yapmayı başaran süper başarılı iş adamı Erkan Yıldırım cevap vermeyip babası Sayın Binali Yıldırım cevap vermişti, velisi olarak. Benim merak ettiğim Anadolu Başsavcılığına şikayet dilekçesi vermeye giderken de velisi olarak babası elinden tutup mu getirdi?"