Sedat Peker'e izin çıktı video yayınladı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, Youtube kanalında 10. videoyu yayınladı. Peker, videoda sadece kendi sağlık durumuna ilişkin konuştu ve hikaye anlattı. Peker, sonraki videonun ise 'yetkililerden' gelecek olura göre yayınlanacağını belirtti.

Sedat Peker'e izin çıktı video yayınladı

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, günler süren sessizliğinin ardından Youtube kanalında 10. videoyu yayınladı.

Peker videosuna "Bazı arkadaşlarımız benim öldüğüm ya da cezaevinde olduğum yönünde şeyler söylemişler. Bu paylaşımları da başkalarının benim adına yaptığını söylemişler; bu vesileyle bu kısa videoyu çekme zorunluğu hissettim" diyerek başladı.

Peker daha sonra şunları söyledi:

"Öncelikle şunu söylemek isterim. Video çekmeme konusu benim fikrim değil. Uluslararası güvenlik riski diye birşey var. Ben suikast yapılabilme riskinde en üst noktadaymışım. Video çekmem konusunda bulunduğum ülkenin kanunları bu yöndeymiş. Kafa karışıklığı olduğu için kendilerinden ricada bulundum. Bu video için olur çıktı."

Peker videonun sonunda ise "15 gün sonra yeni bir değelendirme yapılacak. Hayati riskimle ilgili. Bundan sonraki aşamada yeni bir karar verecekler. Ama burada ama başka bir ülkede bir yolunu bulacağım" dedi.