Sedat Peker'in avukatından 'gözaltı' açıklaması

Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın, daha önce yaptığı açıklamada müvekkilinden haber alamadığını ifade etmişti. Barkın, gözaltı konusunun söz konusu olmadığını söyledi.

Sedat Peker'in avukatından 'gözaltı' açıklaması

Katar merkezli El Cezire televizonu Sedat Peker'in gözaltına alındığı yönünde bir haber servis etmişti. Haberin Türk medyasında yayılması üzerine El Cezire bir açıklama yaptı ve gözaltı haberini teyit edemedikleri için haberi geri çektiklerini açıkladı. 

TELE1'de dün yayınlanan "Anında Manşet" adlı programda Tuncay Mollaveisoğlu, Peker'in avukatı Ersan Barkın'la görüştüğünü anlattı. Mollaveisoğlu, Barkın'ın telefon aracılığıyla Peker'in bir yakınına ulaştığını söylediğini aktardı.

Mollaveisoğlu, avukat Barkın'ın, Peker hakkındaki iddialara ilişkin, gözaltının söz konusu olmadığını söylediğini ifade etti. 

'TELEFON ERİŞİMİ DE KISITLANMIŞ OLABİLİR'

Barkın'ın, Peker'le doğrudan telefon üzerinden konuşamayıp o sırada yanında bulunan bir yakını üzerinden konuşmuş olmasını değerlendiren Mollaveisoğlu, "Belli ki telefon erişimi de kısıtlanmış Sedat Peker'in" diye belirtti.