Sedat Peker'in iddialarına AKP Milletvekili Tolga Ağar'dan yanıt

AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar, kaçak olarak yurt dışında bulunan suç örgütü lideri Sedat Peker'in kendisine yönelik iddialarıyla ilgili, "Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuk işlemleri başlatacağım. Şahsıma yönelik iftiraları reddediyorum" dedi

Sedat Peker'in iddialarına AKP Milletvekili Tolga Ağar'dan yanıt
Sedat Peker'in iddialarına AKP Milletvekili Tolga Ağar'dan yanıt

Suç örgütü lideri Sedat Peker, "Mehmet Ağar ve Pelikancıların gerçek yüzü" adıyla yayınladığı videoda Mehmet Ağar’ın oğlu AKP Elazığ Milletvekili Tolga Ağar’la ilgili iddialarda bulunmuştu.

Peker, "Tolga Ağar'ın bir kız arkadaşı var Kırgız ya da Kazak uyruklu. Kızcağız jandarmaya gidiyor, Tolga Ağar bana tecavüz etti diye. Kız şikayet ediyor. Daha sonra kızı helikopterle aldırıyorlar. Kız ertesi gün ölü bulunuyor. Orada bir garipcağız öldü, herkes biliyor kimse sesini açmıyor" ifadelerini kullanmıştı.

Sedat Peker'den ikinci video... Mehmet Ağar'a çok ağır suçlamalar

Tolga Ağar, Peker'in sosyal medyada yer alan ve kendisini hedef alan iddialarıyla ilgili Twitter'daki hesabından yazılı açıklamasını paylaştı.

Kendisi ve ailesi hakkındaki iddiaları yalanlayan Tolga Ağar’ın açıklaması şöyle:

‘ADI GEÇEN GAZETECİYİ TANIMAM’

"Uzun süredir yurt dışında kaçak yaşadığı anlaşılan suç örgütü mensubu S.P. isimli kişi tarafından şahsıma yönelik iftiraları reddediyorum. Hangi karanlık hesaplar için bu şeref ve itibar suikastına giriştiğinin açığa çıkması için hukuk işlemleri başlatacağım. Şaibe yaratarak, ima yoluyla beni suçlamaya çalıştığı adı geçen gazeteciyi tanımam.

Konu adli makamlarca soruşturulmuş ve hukuki süreç tamamlanmıştır. Konunun şahsımla uzaktan yakından ilgisi bulunmamaktadır.

‘AMAÇ SİYASETTE MALZEME OLARAK KULLANMA OLUNCA...’

Buradaki kurnazlık, siyasi husumet içeresinde olunan çevrelerin iftirasına destek vereceği ümididir. Daha düne kadar kendisine hakaret ederek itibarsız şahıs muamelesi yapanların, amaç siyasette malzeme olarak kullanma olunca, konu ile ilgili hiçbir araştırma, soruşturma lüzumu görmeksizin, hevesle üzerine atlamalarını derin bir üzüntü ile karşılıyorum.

'TÜRKİYE'DE HERKES BENİ TANIR'

Kendi siyasi hesaplarına suç örgütü mensubunun beyanlarını dayanak yapmaya çalışanları kamuoyu vicdanına havale ediyorum. Türkiye'de herkes herkesi tanır, bilir ve değerlendirir. 'Tezyif müzeyyifin kadri ile mütenasiptir' yani 'Hakaret, hakaret edenin gücü ve kişiliği ile orantılıdır."

Sedat Peker: ‘Devlet büyüklerimiz nisanda birçok şey değişecek' dedi