Sedat Peker'in oğlu TRT dizisinde rol almış

Sedat Peker, sosyal medya hesabı Youtube'da yaptığı yayınlarla gündem olurken oğlunun ise TRT’de yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinde rol aldığı da ortaya çıktı.

Sedat Peker'in oğlu TRT dizisinde rol almış

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in oğlunun TRT’de yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinde rol aldığı da ortaya çıktı.

Eski milletvekili Fevzi İşbaşaran'a karakolda darp, gazeteci Yeldana Kaharman'ın ölümü, Mehmet Ağar'ın Yalıkavak Marina'ya yönetici olması ve son olarak da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkındaki iddialarla gündemden düşmeyen ve organize suç örgütü yöneticiliğinden aranan Sedat Peker'in oğlunun TRT’de yayımlanan ‘Diriliş Ertuğrul’ dizisinde rol aldığı da ortaya çıktı.

TRT'de yayımlanan başrollerini Engin Altan Düzyatan, Kaan Taşaner ve Esra Bilgiç'in paylaştığı Diriliş Ertuğrul dizisinin bir bölümünde Sedat Peker'in oğlu 7 yaşındaki B.T. Peker oynadı. 

BAŞARIR: O BÖLÜMÜ NEDEN YAYINLADINIZ

CHP’li Ali Mahir Başarır, “Buradan hükümete sesleniyorum. Sedat Peker mafyaydı, suç örgütü lideriydi, kötü bir örnekti, neden Diriliş Ertuğrul dizisinde Sedat Peker’in oğlunun oynadığı 32. Bölümü yayınlattınız? Görüntüler ortada. O dönem TRT’den sorumlu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tu. Ona da soruldu ama yanıtını vermedi. TRT halkımızın verdiği vergilerle ayaktadır. Halkın, devletin kanalıdır. Sayın Soylu, bir mafyaya sığınıyorsunuz diyorsun, Sedat Peker’le bir alakamız yok diyorsun, o pis bir mafya diyorsun, o zaman halkın kanalı olan TRT’de böyle bir mafya liderinin oğlunun oynadığı diziyi neden yayınlattınız? Neden bu zamana kadar sesiniz çıkmadı? Mafya lideri Sedat Peker, bize Rize’de destek verdi, biz de onun oğlunu dizide oynattık mı, dediniz?” diye sordu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun milletin aklıyla dalga geçtiğini belirten CHP’li Başarır, “Gerçeklerin ortaya çıkması için TBMM’de konuya ilişkin araştırma komisyonunun kurulması kaçınılmazdır. Siz kalkıp Sedat Peker’le hiçbir alakamız yok diyeceksiniz ancak kendisine devlet tarafından koruma verilecek, çakarlı araba verilecek, iktidar tarafından imtiyazlar sağlanacak. Eğer iktidar olarak her şeyi yasal yaptığınıza inanıyorsanız, TBMM’de kurulacak araştırma komisyonu için de evet oyu vermeniz gerekir” ifadesini kullandı.