Şehitlerimiz son yolculuğuna uğurlandı

Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinin karşısında bulunan Suriye’nin Resulayn kentinde, kontrol noktasında teröristler tarafından bombalı aracın infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 4 asker, düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.

Şehitlerimiz son yolculuğuna uğurlandı

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Suriye’de sürdürülen Barış Pınarı Harekatı kapsamında, teröristlerden arındırılan Suriye’nin Resulayn kentinin güney bölgesinde yer alan kırsal Arbani köyündeki kontrol noktasına dün teröristler tarafından bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi.

Saldırıda, harekat kapsamında Resulayn’da görev yapan Astsubay Sinan Köse (25), Uzman Çavuş Erol Yanık (26), Uzman Onbaşı Halil Karakoç (25) ve  Uzman Onbaşı Fatih Akbulut (25) şehit oldu. Saldırıda şehit olan askerler bölgeden alınarak Ceylanpınar’a getirildi.

Şehadet haberleri ile ailelerini yasa boğan 4 askerin naaşları bugün Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden alınarak tören için Şanlıurfa GAP Havalimanı’na getirildi.

Burada düzenlenen törene Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuğa, İl Jandarma Komutanı Albay Sabri Kirişçi, İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğan, Cumhuriyet Başsavcısı Tolgahan Öztoprak ile şehitlerin silah arkadaşları ve aileleri katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan törende şehitlerin öz geçmişleri okundu. Edilen duaların ardından şehit uzman Çavuş Erol Yanık Gaziantep’e, uzman onbaşı Fatih Akbulut Mardin’e helikopterle, Astsubay Sinan Köse ile Uzman Onbaşı Halil Karakoç ise askeri uçakla Mersin’i uğurlandı.

ŞEHİTLERİMİZ SON YOLCULUKLARINA UĞURLANDILAR

 

HALİL KARAKOÇ VE ŞEHİT SİNAN KÖSE MERSİN’DE TOPRAĞA VERİLDİ

Şehit Uzman Onbaşı Halil Karakoç İçin merkez Yenişehir ilçesindeki Muğdat Camisi’nde tören düzenlendi.

Törene, şehidin annesi Fatma (56), babası Çetin (45), kardeşleri ve yakınları, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Deniz Kuvvetleri Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe, İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Mersin İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necip Çarıkcıoğlu, AK Parti Mersin Milletvekili Hacı Özkan, MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz ilçe belediye başkanları katıldı.

Şehit Sinan Köse için Tarsus ilçesindeki Ulu Camisi’nde düzenlenen törene, eşi Yeter, annesi Songül, babası İsa ve kardeşi Gamze Köse, yakınları, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Mersin Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Jülide Sarıeroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 6. Mekanize Piyade ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, bazı milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, askeri erkan ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Müftüsü Ali Can’ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, askeri tören mangasınca bir süre omuzlarda taşıdıktan sonra cenaze aracına konuldu.

Bu sırada Türk bayrağı açan vatandaşlar “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganı attı.

Köse’nin cenazesi, ilçedeki Taşobası Mezarlığında toprağa verildi.

BARIŞ PINARI HAREKATI ŞEHİDİ FATİH AKBULUT SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Barış Pınarı Harekat Bölgesi’nde yol kontrolü sırasında meydana gelen bombalı araç saldırısı sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Fatih Akbulut‘un (26) cenazesi Mardin’in Midyat ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Bağlar Mahallesindeki babaevine getirilerek helallik alındı.

Akbulut için Ebu Zeyt Camisi’nde ikindi namazının ardından cenaze töreni düzenlendi.

Tören sırasında şehidin 2 aylık eşi Funda ile annesi Ayşe ile babası Mehmet Şerif Akbulut ve kardeşleri naaşına sarılarak gözyaşı döktü.

Sırtında Türk bayrağı sarılı başında eşinin kepini giyen Funda Akbulut, şehit eşinin naaşına sarılarak ” Şehitler ölmez vatan bölünmez” dedi.

Kılınan cenaze namazının ardından şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, Kıble Mezarlığı’na getirildi.

İl Müftüsü İsmail Çiçek’in okuduğu duanın ardından şehidin cenazesi, helallik alınarak, tekbirler eşliğinde toprağa verildi.

Törende sık sık, “Kahrolsun PKK” ve “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları atıldı.

Şehidin ailesi taziyeleri Halk taziye evinde kabul ediyor.

Törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Mardin Valisi Mustafa Yaman, Kaymakam vekili Dargeçit Kaymakamı Doğan Kemelek, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Burhan Aktaş, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin,Artuklu Belediye Başkanı Abdulkadir Tutaşı, Türkiye Güvenlik Korucuları ve Şehit Aileleri Federasyonu Başkanı Orhan Kandemir ile çok sayıda vatandaş katıldı.

ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞ EROL YANIK, GAZİANTEP’TE SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Uzman Çavuş Erol Yanık‘ın cenazesi, memleketi Gaziantep’te toprağa verildi.

Şanlıurfa GAP Havalimanı’ndaki törenin ardından Gaziantep’e getirilen şehit Yanık’ın Türk bayrağına sarılı tabutu, cenaze töreni için Bahaeddin Nakıboğlu Camisi’ne götürüldü.

Törene, şehidin babası Mustafa, annesi Halime Yanık ile ailesi, yaklaşık 1 aylık nişanlısı Melek Şanlı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Vali Davut Gül ile AK Parti, CHP ve MHP’li milletvekillerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Nişanlısının kamuflajını giyerek cenazeye katılan Melek Şanlı, şehit Yanık’ın fotoğrafına bakıp nişan yüzüğünü gösterdi ve “Bak halen çıkarmadım, hep burada kalacak.” dedi.

Melek Şanlı, tören başlarken de tabutun başına geçerek, asker selamı verdi.

Bu arada, şehidin nişan töreninde giydiği takım elbise ile taraftarı olduğu Fenerbahçe’nin atkısı da tabutun üzerine bırakıldı.

İl Müftüsü Ahmet Çelik’in kıldırdığı cenaze namazının ardından Yanık’ın naaşı, Asri Mezarlık’ta bulunan şehitliğe defnedildi.