Şehit babası ‘ayakkabılarım çamurlu’ diye makam aracına binmemiş

Şehit Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Özdemir'in babası İbrahim Özdemir'in ayakkabılarım çamurlu diye makam aracına binmediği öğrenildi.

Şehit babası ‘ayakkabılarım çamurlu’ diye makam aracına binmemiş

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Konya’da katıldığı ‘Medya Buluşmaları’nda Suriye’nin İdlib kentinde şehit olan askerlerden Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Özdemir’in Yozgat’taki cenaze töreninde yaşadığı anıyı anlattı.

İdlib’de şehit olan Piyade Uzman Çavuş Hasan Hüseyin Özdemir (24)

Şehit babası İbrahim Özdemir’in ayağındaki rahatsızlığa rağmen, oğlunun cenazesinin camiden yaklaşık yarım saat uzaklıktaki mezarlığa omuzlarda taşınmasını istediğini ifade ederek, şöyle konuştu:

“Cenaze sonrası ‘İbrahim Amca seni arabayla bırakayım, zaten çok yoruldun, rahatsızlığın da var. Orada zaten beraber oluruz’ dediğimde, ‘Yok Bakanım, araba mahvolur. Bu çamurlu ayakkabılarla arabaya binmem, ben yürürüm’ dedi. Ne kadar ısrar ettiysem de binmedi. Yolda giderken ona ‘Amca bir isteğin bir emrin var mı? Senin için, köyün için bir isteğin var mı?’ diye sordum. Bir isteğim yok, canınız sağ olsun. Vatanımız, devletimiz sağ olsun. Köyde imamımız yok, köyümüz kalabalık, bir imam gelirse en azından köyümüze hizmet eder’ dedi. Vali Bey’e söyledik, bir imam görevlendirilmesi yapıldı. Anadolu irfanında, kendisi için bir şey istemeyen vakur, tok bir duruş sergileyen İbrahim amcalarımız, Mehmet amcalarımız, Ahmet amcalarımız, kahramanlarımız ve şehitlerimiz var. Rabbim bizi İbrahim amcaların, şehitlerin kıymetini bilenlerden eylesin.”