Şehit köylülerin yakınlarından PKK tepkisi: Ekmek parası için çalışıyorlardı…

Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde odun toplamaya giderken PKK mensuplarının saldırısı sonucu şehit olan köylülerin yakınları, terör örgütüne tepki gösterdi.

Şehit köylülerin yakınlarından PKK tepkisi: Ekmek parası için çalışıyorlardı…

Güleç Mahallesi kırsalında önceki gün köylülerin bulunduğu aracın geçişi sırasında PKK’lı teröristlerin el yapımı patlayıcıyla düzenlediği saldırıda şehit olan Sedat Hazar (39), Burhan Tanrıkulu (38), Ahmet Erboğa (32), Alaattin Yıldız (50) ve Hacı Akdeniz’in (50) yakınlarına, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri gözetilerek taziye ziyaretleri sürdürülüyor.

Acılı aileler, 21 çocuğu yetim bırakan, 5 ocağa ateş düşüren terörü lanetledi.

Şehit Hacı Akdeniz’in kuzeni Mizbah Akdeniz, yaptığı açıklamada, bu süreçte acılarını paylaşan herkese teşekkür etti.

‘BABAMI DA TERÖRDEN KAYBETTİM’

“Devlet her görevini yaptı. Allah razı olsun” diyen Akdeniz, “Bu insanlar ekmek parası için çalışıyordu. Yollarına bomba koydular. Allah bunu kabul eder mi? Bunları yüce Allah’a havale etmişiz. Allah devletimize zeval vermesin. Acımız büyük. Babamı da terörden kaybettim. Ama böyle bir acı görmedim” ifadelerini kullandı.

Saldırıda şehit düşen, 5 çocuk babası Ahmet Erboğa’nın kardeşi Hacı Erboğa ise “Şehitlerin kanının yerde kalmamasını istiyoruz. Devletimiz güçlüdür, bulur inşallah, güvenimiz sonsuz” dedi.

Kardeşinin 05.00-06.00’da kalkıp odun toplamaya gittiğini anlatan Erboğa, “Çocuklarının rızkını kazanmak için çalışıyordu. Allah onların hakkını yerde bırakmasın inşallah. Devletimizden tek isteğimiz katillerin bulunması” şeklinde konuştu.