Selahattin Demirtaş’a koşan Veli Ağbaba Diyarbakır annelerini hedef aldı

Geçtiğimiz günlerde Selahattin Demirtaş'ı ziyaret eden CHP'li Veli Ağbaba, Diyarbakır'da evlatları için HDP önünde eylem yapan aileleri AKP'nin desteklediğini savunarak bu yüzden ziyaret etmediklerini söyledi.

Selahattin Demirtaş’a koşan Veli Ağbaba Diyarbakır annelerini hedef aldı

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, Diyarbakır annelerini hedef aldı.

Bir gazetecinin, dağa kaçırılan çocuğunu geri almak için HDP İl Binası önünde bekleyen bir Diyarbakır annesinin, Kılıçdaroğlu’nun kendilerini ziyaret etmemesine, “Hakkımı helal etmiyorum” diyerek tepki gösterdiğine yönelik haberi anımsatması üzerine Ağbaba, “O anneyi vicdanlı olmaya davet ediyoruz. Ben bizzat şahidim. Çocukları PKK tarafından kaçırılan aileler, Genel Başkanımızla sadece Ankara’da değil, birçok ilde bir araya geldiler.” diye konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, dönemin başbakanları Ahmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım ile sadece bu konuyu görüşmek üzere bir araya geldiğini anlatan Ağbaba, “Üzülerek okudum. O anne diyor ki ‘Hakkımı helal etmiyorum.’ Acaba dağda PKK’nın elinde bulunan çocuğun sana hakkını helal edecek mi? Yazıktır, günahtır, ayıptır. Bu işin sorumlularına laf söylemeyip Kemal Kılıçdaroğlu’na laf söylemek vicdansızlıktır.” ifadelerini kullandı.

Ağbaba, kaçırılan çocukların devletin güvencesinde olması gerektiğini vurgulayarak, “Kaçırılan çocuklar zaman zaman video yayınlıyor, devlete sesleniyorlar. Maalesef onların umrunda değil askerlerimiz. Onlar sadece siyaset yapacak şehit cenazeleri istemektedir. Siyasi hükümet maalesef askerlerimizi sağ istemiyor. Sağ istemiş olsa bugün o çocuklar aramızdaydı.” sözlerini sarf etti.

“Genel Başkan neden Diyarbakır HDP İl Binasının önüne gitmedi?” sorusunu yanıtlarken de Ağbaba, “Onu siyasi, AKP’nin desteklemiş olduğu bir şey olarak görüyoruz. Genel Başkanımız ailelerle ilgili grup toplantısında defalarca açıklama yaptı, ailelerin dramını gündeme getirdi. Aynı soruyu keşke AKP Genel Başkanına sorsanız. O niye gitmemiş? En çok o edebiyat yapıyor.” diye konuştu.

Diyarbakır annelerini “siyasi” bulup ziyaret etmediklerini savunan Ağbaba, HDP’li Selahattin Demirtaş’ı birkaç gün önce CHP heyetiyle birlikte cezaevinde ziyaret etmişti.

Selahattin Demirtaş yalancıları milleti kandırdığı için özür dileyecek mi?

PKK’YA KATILANI MECLİS’TE AĞIRLAMIŞTI

TSK tarafından etkisiz hale getirilen Ceren Güneş kod adlı teröristin CHP’li Veli Ağbaba tarafından TBMM’ye sokulduğu ortaya çıkmıştı. Ağbaba, Ankara’da terör suçundan gözaltına alınan TTB üyesi öğrenciler ve aileleriyle birlikte 3 Aralık 2012 tarihinde TBMM’de basın toplantısı düzenlemişti.

Ağbaba’nın Meclis’te kürsüye çıkardığı Özge Aydın ise; terörle bir bağları olmadığını belirterek,  sadece tıp okuyan öğrenciler olduğunu söylemişti.

Dağa çıkarak PKK’lı teröristlerden eğitim alan Ceren Güneş, ardından soluğu Suriye’nin kuzeyinde aldı.

YPG üniformasını giyerek çatışmalara katılan Güneş, girdiği çatışmalarda etkisiz hale getirilmişti.

Meclis’e sokulan terörist PYD saflarında öldürüldü