Selçuk Bayraktar’dan CHP’li Özgür Özel’e yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi, kızı, oğlu ve damatlarının devlet kademelerinde görev almasını eleştiren CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'e yanıt Baykar Teknik Müdürü Başkanı Selçuk Bayraktar'dan geldi. 15 yıldır S/İHA ürettiklerini açıklayan Bayraktar, 'Şimdi Akıncı TİHA geliyor sonra da insansız savaş uçağı inşallah' dedi.

Selçuk Bayraktar’dan CHP’li Özgür Özel’e yanıt

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi, kızı, oğlu ve damatlarının kritik görevlere getirilmesini eleştirmiş Selçuk Bayraktar’ın SİHA üretmesini de hedef almıştı.

Özel, “Bir damat ekonomiyi yönetecek, bir damat SİHA üretecek, kızınız KADEM’in başında olacak, oğlan TÜRGEV’in başında olacak. Bütün kararları hanımefendi Çevre Bakanı’ndan daha çok çevre projelerinde yetkilendirmiş olacak. Bu aile devletine, şahıs devletine itirazdan ki parti içinden iki yeni siyasi hareket, iki yeni parti doğmaktadır. Bundan sonrada yolcudur Abbas, bağlasan durmaz” ifadelerini kullandı.

 

BAYRAKTAR: ASLA VAZGEÇMEYECEĞİZ

CHP’li Özel’e sosyal medya hesabından yanıt veren Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, “Milletimize hizmet için ekibimizle 15 yıldır S/İHA üretiyoruz. Şimdi Akıncı TİHA geliyor sonra da insansız savaş uçağı inşallah. Milletin vekili sıfatlı birisi terörle mücadelede ve teknolojik gelişmede ülkemizde çığır açan bu işten neden rahatsız olur? Asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.