Selman Öğüt kovuldu!

“Pelikan” adıyla anılan gruba yakın olduğu bilinen Atatürk düşmanı söylemleriyle tepki çeken Selman Öğüt’ün, Medipol Üniversitesi ile ilişkisi kesildi. Öğüt, Twitter hesabının bio’sundan Medipol Üniversitesi’nin adını çıkardı.

Selman Öğüt kovuldu!

“Pelikan” adıyla anılan gruba yakın olan Selman Öğüt’ün, Medipol Üniversitesi ile ilişkisi kesildi. Öğüt’ün üniversiteden ayrılmasının birkaç hafta önce yaşandığı belirtildi.

Haberlerin yayılmasının ardından Selman Öğüt de üniversiteyle ilişiğinin kesildiğini doğruladı. Ancak Öğüt, kovulmadığını, "daha iyi bir teklif aldığı için" başka bir kuruma geçtiğini iddia etti. 

Öğüt, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

"Yalan borsası Hakan Atilladan sonra benim üzerimden gitmiş dün gece. Hukuk danışmanlığı ve avukatlık görevlerim beni hayli yoruyor. Ama akademiden kopamıyorum. Daha iyi bir teklif dolayısıyla başka bir kuruma geçiyorum. Hevesiniz kursağınızda kaldı yalancılar, kusura bakmayın."

Medipol Üniversitesi, Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı (TESA) tarafından kuruldu. Üniversitenin kurucusu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca.

Selman Öğüt, 2014 yılından beri Medipol Üniversitesi’nin Hukuk Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışıyordu.

Öğüt, Twitter hesabının bio’sundan Medipol Üniversitesi’nin adını da çıkardı.