Selman Öğüt sıkıya gelemeyince hakaretler ederek programı terk etti

Haber Global'de Erhan Ertürk'ün sunduğu Müzakere programında Selman Öğüt, Kemalizm'i hedef aldı. Öğüt, Kemalizm için "virüs" ifadelerini kullandı.

Selman Öğüt sıkıya gelemeyince hakaretler ederek programı terk etti
Selman Öğüt sıkıya gelemeyince hakaretler ederek programı terk etti

Haber Global'de Erhan Ertürk'ün sunduğu Müzakere programında tartışma yaşandı. "Mustafa Kemal Atatürk" polemiğinin konuşulduğu programda, Öğüt ile Ertürk tartıştı.

Atatürk'ün devrimlerine karşı çıkan Öğüt, "Kemalizm virüstür" dedi. Programın sunucusu Ertürk ise, "Atatürk devrimlerini tartışmaya açıyorsunuz bugün. Geri gelsin mi hilafet" diye sordu. Öğüt, bu soruyu yanıtlamadı.

"Mustafa Kemal Atatürk şu anda olsa, bu devirde yaşasa Tayyip Erdoğan'ı desteklerdi" iddiasında da bulunan Öğüt, Ertürk'ün, "Bunu bilemeyiz, speküle ediyoruz şu anda" tepkisiyle karşılaştı.

Prof. Dr. Ersan Şen'in söz alarak konuşmasıyla ortam iyice gerildi. Bu esnada Öğüt, Ertürk'e sert sözlerle karşı çıkarken, bir ara "Otur oraya" ifadelerini bile kullandı. Ertürk'ün sakin ve kibar üslubu dikkat çekerken, stüdyoda bulunan gazeteci Özlem Gürses de Öğüt'e tepki göstererek, "bu nasıl bir çirkin üslup" diye sordu.

Selman Öğüt, yayını terk ettikten sonra sosyal medya hesabından, "Provokatörden moderatör olmaz" diye yazdı.