Selvi Kılıçdaroğlu’nun Başak Demirtaş’a ‘destek’ telefonu

Başak Demirtaş'a yönelik çirkin mesaj üzerine CHP'lilerden destek mesajları yağdı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Başak Demirtaş'ı aradı.

Selvi Kılıçdaroğlu’nun Başak Demirtaş’a ‘destek’ telefonu

Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş‘a yönelik sosyal medyada çirkin bir paylaşım yapıldı. Söz konusu mesajı yazan kişi gözaltına alındı. Çirkin mesaj bir anda bazı CHP’lilerin HDP’ye destek mesajlarına yerini bıraktı. Selahattin Demirtaş ve milletvekilliği düşürülen HDP’lilere verilen destekler tekrar gündeme geldi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, PKK bağlantısı nedeniyle tutuklu bulunan Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş’ı telefonla aradı. Başak Demirtaş’a yönelik hakaret içerikli paylaşım nedeniyle duyduğu üzüntüyü dile getiren Selvi Kılıçdaroğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun da üzüntü ve destek mesajlarını aktardı.

Daha önce Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu ve Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu önce kahvaltı organizasyonunda buluşmuş ardından birlikte tiyatro izlemişlerdi.