Semih Çetin'den birilerini çok üzecek yeni Veryansın Tv açıklaması...

Montrö açıklamasına imza atmayan emekli Amiral Semih Çetin'in açıklamaları, bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada Veryansın Tv'ye yönelik kirli saldırının aleti haline getirilmişti. Çetin, gözaltındaki Amirallerin açıklamaları sonrası, "Ben Veryansın TV ile ilgili bir yorum yapmadım" dedi.

Semih Çetin'den birilerini çok üzecek yeni Veryansın Tv açıklaması...

Emekli Amiral Semih Çetin'in, 104 Amiral imzalı metnin yayınlanma süreciyle ilgili açıklamaları, komuoyunda kafaları karıştırmıştı.

Çetin, “Bildiriyi imzalayan bir amiralden aldığım bilgiye göre, dün akşam (Perşembe akşamı) yayımladığım belgenin tarihi değiştirilmiş. Yüce Türk Milleti ifadesi eklenmiş hali saat 22.50'de grupta (Amiral Whatssap Grubu) son kez yayınlanmış. 4 dakika sonra da Veryansın TV'de yayınlanmış. 4 dakikada 104 amiralin onayı nasıl alınır” demişti.

Çetin devamında şöyle devam etmişti:

Özetle… Belgenin bana gönderildiği zaman 3 Nisan 2021, saat 10.44… Yüce Türk Milleti ifadesi yok. Yayınlanma tarihi 6 Nisan 2021. Bunun üzerine tarih, başlık değiştirilerek gruba onay için gönderilmesi 3 Nisan 2021, saat 22.50… Veryansın TV'de yayın tarihi 22.54… Hıza bakın.”

Çetin'in açıklamarı ayrıca bugün Aydınlık, Sözcü ve Cumhuriyet gazetelerinin birinci sayfalarına taşınmıştı.

Ancak gözaltındaki amirallerin Montrö metninin hazırlanışına ilişkin yaptığı açıklamalar, bugün kamuoyuna yansıdı. Avukat Ayhan Yıldızel'in basına yaptığı açıklamada, amirallerle yaptığı görüşmenin ayrıntılarına yer verdi. Yıldızel, metnin bir kişi tarafından değil, ortak bir çalışmayla hazırlandığı ve o gece yayınlanması için basına gönderildiğini duyurdu. Ayrıca, Veryansın Tv'de yayınlanan metnin son hali verilen metin olduğu ve bir farklılık barındırmadığını vurguladı.

Veryansın TV'den yalanlara yanıt

Olayın birinci elden aydınlanmaya başlamasıyla emekli Amiral Semih Çetin, daha önce yaptığı açıklamaları aydınlatan yeni paylaşımlarda bulundu.

Çetin, "Ben sadece maddi gerçekleri yazdım. Veryansın TV ile ilgili bir yorum yapmadım" ifadelerini kullandı.

Bir sosyal medya kullanıcısının "Sizin söylemlerinizi kullandılar sanki amirallerimizin isteği dışında bildiri yayınlanmış gibi konuşuldu yandaş tvler de hep gerçeklerin peşindeyiz saygılarımla komutanım" yanıtının ardından Çetin şu ifadeleri kullandı:

"Amiraller ifade verince gerçek anlaşılacak. Onay verdikleri metin dışında bir metin yayınlanmışsa herhalde söyleyeceklerdir. Merakla bekliyorum."