Semiha Yıldırım tweeti tepki çekmişti… Levent Özeren gözaltına alındı

İYİ Partili Levent Özeren, eski Başbakan Binalı Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım için geçmiş yıllarda attığı çirkin tweet nedeniyle gözaltına alındı. 

Semiha Yıldırım tweeti tepki çekmişti… Levent Özeren gözaltına alındı

Twitter hesabından, AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın eşi Semiha Yıldırım hakkında “Sakın acile gitme, tedavi olmadan ölür görenler. Etik değil diyene; Böyle başa böyle tarak!” ifadelerini kullanan İYİ Partili Özeren, gelen tepkiler üzerine paylaşımını kaldırdı.

Özeren şöyle yazdı:

“2015 yılına ait twiti “tüm samimiyetimle söylüyorum” attığımı hatırlamıyorum. O tarihlerde bir kaç kez hesabım çalınmıştı. Her şartta böyle bir duruma sebep olmak beni çok üzdü. Başta Binali bey ve değerli eşi olmak üzere, incinen herkesten, annelerden, kadınlardan özür dilerim.”

Özeren’in özür mesajına Hürriyet yazarı Nedim Şener’den “yalan söylüyorsun” yanıtı geldi.

Şener şu ifadeleri kullandı:

“Tüm samimiyetinle yine yalan söylemişsin. Hesabın çalındıysa neden özür diliyorsun, özür diliyorsan kabahatine gerekçe olarak neden ‘hesabım çalınmıştı’ diyorsun. Çünkü yalancısın ve şeref yoksunu çürümüş bir mahlukatsın.”

GÖZALTINA ALINDI

Özeren hakkında paylaşımlarıyla ilgili olarak “halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek” ile “Cumhurbaşkanına hakaret” iddiasıyla yakalama kararı çıkarıldı.

Bunun üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Özeren’i Osmangazi ilçesinde gözaltına aldı.

Özeren, ifade işlemleri için emniyet müdürlüğüne getirildi.

Daha önce İYİ Parti Bursa İl Yönetim Kurulu Üyeliği görevinde bulunan Özeren, 2018 yılında yapılan seçimlerde aynı partiden milletvekili aday adayı olmuştu.