Ses yalıtımlı odada yıllarca çocuk istismarı: Bağcılar’daki sucu dehşetinde yeni ayrıntılar çıktı

Bağcılar'da su sattığı ailenin 11 yaşındaki kızları M.Y.'yi okul çıkışında kaçırarak iş yerinde istismar eden Metin Şenay tutuklandı. Soruşturma kapsamında ele geçirilen dijital materyaller, Metin Şenay'ın mahalleden başka çocuklara da cinsel istismarda bulunduğunu ve bunu kayıt altına aldığını ortaya çıkardı. 

featured

Bağcılar’da 60 yaşındaki Metin Şenay’ın, su sattığı ailenin 11 yaşındaki kızını okul çıkışında kaçırarak iş yerinde istismar ettiği ortaya çıkmıştı. Küçük kızın kurtarıldığı sucu dükkanında ses yalıtımı yapılan özel bir bölme bulunduğu ve şüphelinin çocuğu korkutmak için duvarlara astığı A4 kağıtlarına sessiz olması gerektiği yoksa kendisini öldüreceğini yazdığı görülmüştü. Şenay’ın 2009 yılında da başka bir çocuğa istismarda bulunduğu belirlenmişti.

Halk Tv’nin haberine göre; gözaltına alınan ve tutuklanan Metin Şenay’ın soruşturmasını Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı yürüttü. Soruşturma kapsamında ele geçirilen dijital materyaller, korkunç bir gerçekliği ortaya çıkardı. Şenay, mahalleden başka çocuklara da cinsel istismarda bulunmuş ve bunu kayıt altına almıştı.

​​10 YIL BOYUNCA TECAVÜZE UĞRADI VE FELÇ GEÇİRDİ

Korkunç görüntülerden bazıları, 2011 ve 2021 yılları arasında Şenay’ın istismarına maruz kalan R.Ş. isimli çocuğa aitti. R.Ş., Savcılığın çabasıyla dijitallerden tespit edildi. 10 yıl boyunca istismara maruz kalan R.Ş. felç geçirdi.

‘İLK OLAY 5 YAŞINDA YAŞANDI​​​’

Şimdilerde 19 yaşında olan R.Ş., savcılıkta verdiği ifadesinde yaşadıklarını şu sözlerle anlattı:

“Metin Şenay’ın gazetede çıkan haberlerini görünce kendimi eve kapattım. Kötü oldu. Annem bana ‘Metin sana bir şey yaptı mı?’ diye sordu. Korkumdan söyleyemedim. Metin Şenay’ı 4-5 yaşımdan beri tanırım. Beni dükkanına çağırıyordu. Gitmeyince kızıyordu. Öldürürüm diyerek tehdit ediyordu. Bana, ‘Ben seninle evleneceğim. Çocuğumuz olsun. Sen 18 yaşına gelince imam nikahı kıyarız’ diyordu. İlk olay 5 yaşında yaşandı. Son olay ise ben 9. sınıftayken. Cinsel ilişkiye girerken videoya çekiyordu. Felç geçirene kadar bu devam etti.”

AKRABASININ ÇOCUKLARINI DA KAYDA ALMIŞ

Şenay’ın dijitallerinden çıkan iki çocuk ise kardeşti. 13 yaşındaki M.Ö. ile 14 yaşındaki E.Ö., Şenay’ın baldızının çocuklarıydı. Şenay, bu çocuklarla altlı üstlü oturuyordu ve 2019 ile 2023 yılları arasında bu iki kardeşi aynı anda istismar etti. Çocuklar, savcılık tespit edene kadar yaşadıklarını kimseye anlatamadı.

YÜZLERCE YIL HAPİS CEZASI İSTENDİ

Şenay’ın çocuklara yaşattığı dehşet, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede ayrıntılı bir şekilde yer aldı. Başsavcılık, Şenay’ın dört çocuğa karşın “Cebir, tehdit ve hile kullanarak, silahla ve cinsel amaçla çocuğu hürriyetinden yoksun bırakma”, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “Müstehcen yayınların üretiminde çocukların kullanılması” suçlarından yüzyılı aşkın hapis cezası istedi.

YENİ MAĞDURLAR ÇIKABİLİR

Öte yandan Başsavcılık, Şenay’a ait ele geçirilen bir dijital materyali ise bilirkişiye yollamıştı. Bu dijitallerden biri çözüldü. Ancak diğeri şifreli olduğu için henüz açılamadı. Bu dijitalde de başka mağdur çocukların yer alabileceği belirtildi.

Ses yalıtımlı odada yıllarca çocuk istismarı: Bağcılar’daki sucu dehşetinde yeni ayrıntılar çıktı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!