Sevilay Yılman: Fatih Tezcan arayıp tehdit etti

Haber Türk yazarı Sevilay Yılman, Twitter'daki bir paylaşımı nedeniyle Fatih Tezcan'ın kendisini arayıp tehdit ettiğini duyurdu.

Sevilay Yılman: Fatih Tezcan arayıp tehdit etti

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Fatih Tezcan’ın sosyal medyadaki iftira ve hakaretleri nedeniyle dün soruşturma başlatıldı.

Öte yandan Tezcan’ın tehdit ve şantajlara devam ettiği öğrenildi. Sevilay Yılman, sosyal medyadaki bir paylaşımı nedeniyle Fatih Tezcan’ın telefonla arayıp kendisini tehdit ettiğini söyledi.

Yılman’ın yazısının satır başları şöyle:

“(…) Varlardı zaten FETÖ’cülerinkini aratmayan bu yeni tür; “Ali Kıran Baş Kesen” tipler ama son zamanlarda iyice azıttılar.

Arkalarında olduklarını iddia ettikleri iktidar gücüyle onlarınkini aratmayacak tehdit ve şantajlarla toplumu kışkırtarak birbirine kırdırmak istiyorlar.

Bu gidiş gidiş değil!

Biz o kirli, hain yapıyla mücadele verirken mücadele verenler arasında adını bile bir kez duymadığım birinin yüzbinlerin izlediği bir ekranda ortada fol ya da yumurta yokken; “15 Temmuz kursağımızda kaldı, istediklerimizi yapamadık! Bizim aile en az 50 kişiyi götürür!” falan demesi de…

Ya da vaktinde FETÖ’nün liderine koruma olmak hevesiyle yanıp tutuşan birinin; “Elimizde silah zulaları var… Erdoğan’ı devireceğiz, idam edeceğiz diyorsunuz… Biz sokağa çıkarsak karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden?” diyerek zırvalaması…

Bu ülkenin birliği, bütünlüğü ve huzuru için çok ciddi bir problemdir ve bu probleme de derhal, en üst seviyeden müdahale edilmesi kaçınılmazdır!

Hatırlatırım…

O günlerde de “gazeteci” kimliğinin arkasına saklanıp ulu orta, her yerde… İşlerine gelmeyen herkese tehditler savuran, hakaretler eden FETÖ’nün kalemşörleri ile ilgili yaptığım uyarılar dikkate alınmamış ve meydan göz göre göre onlara bırakılmıştı.

Neden?

Çünkü onlar da her ne yapıyorlarsa Erdoğan ya da AK Parti iktidarı için yaptıklarını söylüyorlardı.

Sonuç ne oldu peki?

O ahlaksız çete elemanlarının tamamı silah olarak kullandıkları kalemlerini sonunda Erdoğan’a ve ekibine karşı hayasızca kullandı!

Şimdi de iddia ediyorum…

Aynnnııı şey yaşanacak!

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ya da AK Parti iktidarına sahiplik ediyorlar diye gözü dönmüş bir şekilde muhalif kesimleri olur olmaz, yerli yersiz tehdit edenler….

Yarın o eski Ali Kıran Baş Kesenlerin yaptıklarından daha beterini yapacak!

Lütfen bu sahte kabadayılara meydan vermeyin artık!

En azından FETÖ’nün o korku imparatorluğu dönemini iyi bilen insanlara…

“FETÖ’nün yaptıklarından ne farkı var ki bunların yaptıklarının!” dedirtmeyin!

NOT: Bu arada tam yazıyı bitirip editöre yollamak üzereydim ki… Twitter’daki hesabımdan kendisiyle ilgili yapılmış bir paylaşımı RT ettiğimden dolayı Fatih Tezcan aradı ve bu paylaşıma destek verdiğim için akla ziyan üslup ve ifadelerle tehditler savurdu! Bilindiği gibi İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, dün akşam soruşturma başlattı. Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından… Özel telefonumdan açık açık şahsımı tehdit ederek korkutmaya çalışan Tezcan ile ilgili bu bilgiyi de soruşturmayı başlatan yetkililerin dikkatine sunuyorum… Birileri bu adama Türkiye Cumhuriyeti’nin bir hukuk devleti olduğunu, Muz Cumhuriyeti olmadığını lütfen öğretsin…”